Rezultate te kerkimit per termin: +Tirana +International

Total: 1258
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:47.090Z

Tirana International Airport, miratohet ndryshimi i kontratës

Komisioni i Kuvendit për Veprimtarinë Prodhuese, miratoi në mbledhjen e së martës ndryshimin e kontratës që i heq ekskluzivitetin e fluturimeve ndërkombëtare Tirana International Airport, që parashikohet marrëveshja fillestare e konçesionit ndërmjet qeverisë së Republikës së Shqip

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:28.422Z

Tirana International School, mbrëmje gala me nxënës, prindër dhe diplomatë

Tirana International School festoi 25 vjetorin e krijimit të saj në kryeqytet. Në një mbrëmje gala ku të ftuar ishin nxënësit e parë, ata aktual, prindër dhe diplomat, ky institucion arsimor kujtoi rrugëtimin mes sfidave dhe sukseseve. Ky instuticion arsimor ofron programe studimi në gju

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:00.380Z

Tirana International Film Festival/ Edicioni i XIII çelet me filmin Burrnesha

TIRANË, 28 Tetor /ATSH/ - Tirana International Film Festival çel siparin e edicionit të 13-të sot në mbrëmje, ora 20:00 në Kinema Millenium, ku deri në 5 nëntor do të të shfaqen imazhet, personazhet, historitë, drita e projeksioneve dhe mijëra frame film.Nën synimin që t'i japë qytet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:18.480Z

"Tirana International Film Festival 2011", aplikimet deri më 30 gusht

Nga Express më 26 gusht 2011 në ora 08:42 Nisin aplikimet për filmat pjesëmarrës në Festivalin e Filmit "Tirana International Film Festival 2011", ndërkohë që 30 shtatori është afati i fundit. Edicioni i këtij viti do të zhvillohet nga data 5 deri në 10 dhjetor dhe do të pranojë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:49.448Z

Tirana International Film Festival”, 100 filma të huaj në garë

100 filma të huaj do të garojnë në Tiranë për çmimin më të rëndësishëm Tirana International Film Festival. Ka startuar kështu edicioni i nëntë ku do të paraqiten filma nga 64 vende të botës. Këtë v

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:04.551Z

Risitë e Tirana International Festival

Edicioni i 11 –të i Tirana International Film Festival ka ngritur siparin e tij në kinema Millennium prej datës 23 tetor.  Një ndër risitë e këtij festivali është premiera e koproduksionit të parë shqiptaro- britanik të Here be D

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:49.386Z

Tirana International Film Festival, nis gara e filmave

TIRANË- Tirana International Film Festival ka filluar paraditen e sotme shfaqjen e filmave, në garë për çmimet e festivalit, që do të ndahen mbrëmjen e 10 dhjetorit. Pas ceremonisë çelëse të edicionit të nëntë të TIF

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama