Rezultate te kerkimit per termin: +Tirana +International

Meta: total 1000 / total_found 1212 / time 0.002 / keyword[0] tirana / docs[0] 44160 / hits[0] 76788 / keyword[1] international / docs[1] 7569 / hits[1] 11568 /
Kulla e radhës në qendër të kryeqytetit, pagëzohet Eyes of Tirana
  • 2017-05-30

Kulla e radhës në qendër të kryeqytetit, pagëzohet Eyes of Tirana

Vitin që vjen do të nisë ndërtimi i kullave shumëkatëshe që do të dominojnë qendrën e Tiranës. Përveç hotelit 35 katesh që do të jetë një zgjerim i hotel Tiranës (sot 15 katëshit) dhe kullës Al Habtoor Investment LLC  (kulla Ikonike) në bulevardin e ri, kullës me 40 kate  (Do

No Pic available
  • 2017-05-25

Sheraton dhurata e ndihma për familjet në nevojë, feston 90-vjetorin e Marriott International

Përvjetori i 90-të i themelimit i Marriott International, ku pjesë është edhe Sheraton Hotel Tirana, nuk mund të kalojë pa lënë gjurmë. Për të ndarë ditët e festës, stafi i Hotel Sheraton organizoi ditën e mbështetjes ndaj komunitetit. Banorët e Shtëpisë së të Moshuarve n

180 filma në DocuTIFF
  • 2017-05-09

180 filma në DocuTIFF

Në programin special do të jenë 3 filma nga filmografia e suksesshme e Agostino Ferrente  Tirana Film Institute do të zhvillojë edicionin e tretë të DocuTIFF 2017 në Tiranë nga data 1017 maj 2016 në sallat Black Box të Universitetit të Arteve, salla UNESCO e Muzeut Historik Kombëtar, O

Tregtonte mallra kontrabandë të importuara nga Kina, arrestohet 44-vjeçari në Tiranë
  • 2017-05-06

Tregtonte mallra kontrabandë të importuara nga Kina, arrestohet 44-vjeçari në Tiranë

Policia e Tiranës ka finalizuar operacionin e koduar “Shëtitësi” në kuadër të të cilit është arrestua një shtetas që tregtonte mallra kontrabandë. Burime nga policia e kryeqytetit bëjnë me dije se specialistët e Krimit Ekonomik në Drejtorinë Vendore të Policisë Tiranë

No Pic available
  • 2017-05-06

Tregtari bleu në Kinë 30 mijë biberonë, i shiste me vula false në Tiranë

Biberonë, letra të lagura, ilaçe, apo matësa tensioni i importonte nga Kina dhe pasi u vendoste vulë të falsifikuar si rubineteria das, sanitari Tirana dhe “Trans Speed SHPK International Transport i hidhte në treg. Policia zbulon mashtrimin dhe arreston tregtarin e mallrave kontraband

No Pic available
  • 2017-04-25

Tirana International School, mbrëmje gala me nxënës, prindër dhe diplomatë

Tirana International School festoi 25 vjetorin e krijimit të saj në kryeqytet. Në një mbrëmje gala ku të ftuar ishin nxënësit e parë, ata aktual, prindër dhe diplomat, ky institucion arsimor kujtoi rrugëtimin mes sfidave dhe sukseseve. Ky instuticion arsimor ofron programe studimi në gju

No Pic available
  • 2017-04-05

Anulohen tre fluturime Itali-Shqipëri

Stafi i kompanisë ajrore Alitalia ka nisur një greve 24 orëshe në shenjë proteste ndaj  shkurtimit të 2 mijë vendeve të punës dhe shkurtimit të pagave gjithashtu. Si pasojë, 60 përqind e fluturimeve janë anuluar, pjesë e të cilave edhe ato me vendin tonë. Në faqen online të Ti