Rezultate te kerkimit per termin: +Tiranasit

Meta: total 372 / total_found 372 / time 0.000 / keyword[0] tiranasit / docs[0] 372 / hits[0] 457 /
No Pic available
  • 2017-05-29

Rënia nga kategoria, Topi: Tirana u asgjësua nga politika, duhet ta shpëtojnë tiranasit

Ish-presidenti i Republikës, Bamir Topi ka komentuar rënien nga kategoria superiore të skuadrës së tij së tij të zemrës, Tiranës. Për Topin, kjo ngjarje është asgjësimi i Tiranës nga politika, pa përjashtuar keqmenaxhimin e klubit nga presidenti Refik Halili. Duke folur në emisionin

No Pic available
  • 2017-05-28

Rama në Elbasan: Më ndihmoni për të vazhduar reformat, Basha sbëri asgjë

Gjatë takimeve elektorale në Elbasan dhe në Peqin, kryeministri Edi Rama kërkoi votën për Partinë Socialiste në mënyrë që kjo e fundit të qeverisë e vetme dhe të mbajë timonin e reformave kryesore në vend. Rama tha se qeveria e tij do të luftojë për punësimin dhe ekonominë, një

Berisha quan gazetar të nderuar, njeriun që nuk ka paguar 400 milionë lekë drita dhe pranon se qytetari dixhital është një tualet
  • 2017-01-27

Berisha quan gazetar të nderuar, njeriun që nuk ka paguar 400 milionë lekë drita dhe pranon se qytetari dixhital është një tualet

Në intervistën e tij për gazetarin e Familjes, Çlirim Peka, ka folur edhe për situatën e medies në Shqipëri. Njeriu që është shpallur armik i medies, ka vlerësuar një gazetar që nuk ka paguar 400 milionë lekë drita dhe ka pranuar në një farë mënyre, se ato që poston nga qyte

PORTRETI: Kush është Qazim Mulleti, prefekti i vërtetë i Tiranës, që u denigrua nga diktatura
  • 2016-11-20

PORTRETI: Kush është Qazim Mulleti, prefekti i vërtetë i Tiranës, që u denigrua nga diktatura

Qazim Mulletit është një personazh i pazakontë në historinë e qytetit të Tiranës. Arti i diktaturës u rrek ta denigronte një personazh të spikatur. Grotesku dhe sarkazma, manipulimi dhe tjetërsimi, arritën të ngulitin thellë në vetëdijen e shqiptarëve një Qazim Mullet, jo vet

No Pic available
  • 2016-10-22

Dallimet Shqipëri-Kosovë dhe a mund të bashkohen dy vendet? Ja çfarë shkruante Ardian Klosi para 5 vitesh

A mund të bashkohen Kosova e Shqipëria? Nga Ardian Klosi* Muri ra, po pastaj? Është thuajse e pamundur të shoqërosh një gazetar a një intelektual tjetër çfarëdo të huaj që mos të të bëjë pyetjen: Mendoni se ka ndryshime të mëdha midis kosovarëve e shqiptarëve të Shqipërisë, k

A mund të bashkohen Kosova e Shqipëria (një analizë për të mos u humbur e Ardian Klosit)
  • 2016-10-21

A mund të bashkohen Kosova e Shqipëria (një analizë për të mos u humbur e Ardian Klosit)

Siç shihet një kosovar ka sot shumë më tepër arsye për të mos dëshiruar ndonjë jetesë nën shtetin shqiptar. E qartë, edhe shqiptarët vetë nuk kanë ndonjë arsye për të lakmuar shtetin kosovar. Por as edhe një arsye për tu vetëmburrur ndaj kosovarëve për një përparim q

Tironsi i vjetër Bedri Alimehmeti: Ju tregoj qytetin tim dhe pse e urrej Ramadan kafshën
  • 2016-10-01

Tironsi i vjetër Bedri Alimehmeti: Ju tregoj qytetin tim dhe pse e urrej Ramadan kafshën

Nga Bardha Nergjoni Ai është gazetar i njohur i sportit, ka shkruar dhe botuar shumë libra, ka marrë disa tituj mirënjohjeje dhe vlerësime për kontributin e tij por mbi të gjitha është një tironsme të gjithë kuptimin e fjalës.  Ka lindur në Tiranë në një familje autoktone me tradi