Rezultate te kerkimit per termin: +Tirane

Meta: total 1000 / total_found 106384 / time 0.040 / keyword[0] tirane / docs[0] 106384 / hits[0] 135072 /
Mbyllet zyrtarisht votimi, KQZ jep shifrat: Pjesëmarrja 44%
  • 2017-06-26

Mbyllet zyrtarisht votimi, KQZ jep shifrat: Pjesëmarrja 44%

TIRANE-Zëdhënësja e KQZ-së, Drilona Hoxhaj në konferencën e sotme për media ka bërë të ditur se pjesëmarrja në votime në rang vendi ka shkruar në rreth 44%, (43.83%) më e ulët se katër vite më parë që ishte rreth 53%. Sipas qarqeve Berat 41.27% Dibër Nuk kanë raportuar Du

No Pic available
  • 2017-06-25

Denoncimi i PD ne Tirane: Militanti i një partie kërcënoi me armë qytetarët

Ka pretendim nga PD se një militant i cili nuk është specifikuar nëse është i PS apo LSI, ka nxjerrë armën dhe ka kërcënuar qytetarët që të votojnë forcën e tij politike. Gazetarja Manjola Hasa thotë se në fotot që disponon nga personi në fjalë, duke se zotëria mban duart në xh

Vetëm 11% e QV kanë raportuar në KQZ, sdihet pjesëmarrja në rang kombëtar
  • 2017-06-25

Vetëm 11% e QV kanë raportuar në KQZ, sdihet pjesëmarrja në rang kombëtar

Prej orës 07:00 të mëngjesit shqiptarët janë thirrur të votojnë për të zgjedhur sot parlamentin e ri dhe qeverinë e re.   Tre milionë e 452 mijë e 260 shqiptarë të cilët janë thirrur për të votuar  në 5.362 qendra votimi.  Në këto zgjedhje marrin pjesë

Votimi shtyhet deri në orën 20:00, pjesëmarrja e ulët
  • 2017-06-25

Votimi shtyhet deri në orën 20:00, pjesëmarrja e ulët

Prej orës 07:00 të mëngjesit shqiptarët janë thirrur të votojnë për të zgjedhur sot parlamentin e ri dhe qeverinë e re.   Tre milionë e 452 mijë e 260 shqiptarë të cilët janë thirrur për të votuar  në 5.362 qendra votimi.  Në këto zgjedhje marrin pjesë

No Pic available
  • 2017-06-25

Pjesëmarrja e ulët, KQZ shtyn procesin e votimit deri në 20:00

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka shtyrë deri në orën 20:00 procesin e   votimit për shkak të pjesëmarrjes së ulët. Vendimi u mor nga KQZ pas propozimit të sekretariatit. Deri tani pjesëmarrjë në votim në rang kombëtar sipas KQZ është 35.55%. Raportimi i KQZ-se ne oren

Pas shtyrjes me 60 minuta, mbyllet zyrtarisht votimi
  • 2017-06-25

Pas shtyrjes me 60 minuta, mbyllet zyrtarisht votimi

Pas shtyrjes me 60 minuta në të gjithë vendin në orën 20:00 është mbyllur zyrtarisht procesi i votimit. Në orën 18:45 KQZ vendosi të shtyjë me 1 orë procesin e votimit. Prej orës 07:00 të mëngjesit shqiptarët janë thirrur të votojnë për të zgjedhur sot parlamentin e ri dhe

No Pic available
  • 2017-06-25

KQZ shtyn procesin e votimit deri në 20:00, ja kush janë tre arsyet

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka shtyrë deri në orën 20:00 procesin e  votimit . Vendimi u mor nga KQZ pas propozimit të sekretariatit. Sipas KQZ tre jane arsyet e shtyrjes, pjesëmarrja e ulët, festa e Bajramit dhe temperaturat e larta.  “KQZ deri në orën 18.00 të datës 25