Rezultate te kerkimit per termin: +Tiranes +Por +Gjykata

Meta: total 1000 / total_found 3253 / time 0.005 / keyword[0] tiranes / docs[0] 27252 / hits[0] 51497 / keyword[1] gjykata / docs[1] 74078 / hits[1] 142344 /
Atentati i supozuar ndaj Doshit, pas 3 vitesh dosja në Gjykatën e Tiranës
  • 2018-04-14

Atentati i supozuar ndaj Doshit, pas 3 vitesh dosja në Gjykatën e Tiranës

Kanë kaluar 3 vite nga atentati i supozuar që trazoi politikën vend, por dosja për Tom Doshin, Mark Frrokun dhe Durim Bamin vazhdon të përcillet nga njëra gjykatë në tjetrën. Pas Odisesë në të gjitha shkallet e gjyqësorit dhe pasi Krimet e Rënda shpallen mos kompetencën, edhe Gjykata

BOOM: Dhunohet australiania, polici e fton për jetë nate
  • 2017-10-02

BOOM: Dhunohet australiania, polici e fton për jetë nate

Dashuria e solli nga Australia në Shqipëri! Në redaksinë e emisionit BOOM në RTV Ora News mbërriti një denoncim nga një shtetase australiane, e cila është dhunuar nga i dashuri i saj shqiptar. Por historia nuk mbaron këtu  Denoncuesja tregon historinë me të dashurin e saj shqiptar,

Pakti detar, grupi negociator skishte mendim kriminal për faljen e territorit
  • 2017-04-04

Pakti detar, grupi negociator skishte mendim kriminal për faljen e territorit

Ora News siguron vendimin e pushimit të hetimeve nga Prokuroria e Tiranes lidhur me paktin detar me Greqinë. Vendimi për pushimin e çështjes u mor në 12 tetor 2016 dhe argumentohet me faktin se nuk janë gjetur prova se grupi i punës të udhëhiqej nga i njëjti mendim kriminal për dor

No Pic available
  • 2017-03-18

Raporti i DASH, Tahiri sulmon LSI-në: Ta ketë për nder që është aleate e PS!

Ministri i Brendshëm në detyrë, Saimir Tahiri ka reaguar pas kritikave të forta të LSI-së lidhur me raportin e DASH për situatën e drogës në Shqipëri. Në një status në faqen e tij në Facebook, Tahiri e quan Luan Ramën (kryetar i grupit parlamentar të LSI-së), një zëdhënës të k

FOTOT/ Kjo është festë e grave firmato, show vlla: Si iu përgjigjet Rama komentuesve
  • 2017-03-09

FOTOT/ Kjo është festë e grave firmato, show vlla: Si iu përgjigjet Rama komentuesve

Kryeministri Edi Rama ka postuar disa foto nga pritja që ka zhvilluar për gratë ditën e djeshme, bashkë me gruan e tij, Linda Rama. Por, shumë komentues kanë qenë kritikë me këtë pritje, duke kërkuar nga Rama që të ftonte gratë e thjeshta. Replikat Qytetari: Kjo eshte feste e grav

Vetting i veremosur
  • 2017-02-23

Vetting i veremosur

Nga Bledi Mane-Public Enemy fb.com/bledi.mane instagram.com/bledimane Nuk keni faj, e harruat. Po hallakateni me keto grabitjet e vogla neper rruge. Te pakten hajdutet e vjedhjeve te fundit tek kthesa e Rinasit u treguan babaxhane. Gjysmat e parave i kishin groposur ne toke brenda tenxhereve dhe

Supergrabitja ne Rinas dy grabites te tjere ne gjykate
  • 2017-02-16

Supergrabitja ne Rinas dy grabites te tjere ne gjykate

p styletext-align justifyGjykata e Tiranes le ne burg Neim Avdulajn dhe Ernest Kupen 2 prej autoreve te tjere te akuzuar per grabitjen e 32 milione dollareve ne Qafe Kashar I pari qe mberriti ne Gjykaten e Tiranes ishte ish-ushtari profesionist i Forcave te Armatosura Neim Avdulaj 28-vjecari ka pran