Rezultate te kerkimit per termin: +Titullin +Mjeshtr

Meta: total 15 / total_found 15 / time 0.000 / keyword[0] titullin / docs[0] 21770 / hits[0] 28768 / keyword[1] mjeshtr / docs[1] 50 / hits[1] 68 /
KISHA E SHNA NDOJIT (SHËN ANTONIT TË PADOVËS) NË LAÇ TË KURBINIT, MONUMENT I ARKITEKTURËS SË SHPRESËS DHE I SFIDËS NDAJ DIKTATURËS
  • 2016-06-13

KISHA E SHNA NDOJIT (SHËN ANTONIT TË PADOVËS) NË LAÇ TË KURBINIT, MONUMENT I ARKITEKTURËS SË SHPRESËS DHE I SFIDËS NDAJ DIKTATURËS

Krahina e Kurbinit, ndonëse e shtrirë në një territor gjeografik jo gjithaq të madh, ka mjaft monumente të arkitekturës, ku veçohen 4 kështjella dhe 35 kisha, shumica prej të cilave në gjendje rrënoje. Në fshatin Laç të dikurshëm (sot qyteti me të njëjtin emër), ka pasur d

No Pic available
  • 2010-08-25

Shqipëria, lamtumirë legjendës Kushtrim Zaçe

Homazhe Shqipria i ka dhn dje lamtumirn Kushtrim Zaes, njeriut i cili u nda para kohe nga jeta t hnn n kryeqytet pas nj ataku kardiak. Zae ka qen nj nga personalitetet m t shquara t sportit shqiptar, nj legjend e basketbollit, i aktivizuar n radht e Partizanit dhe i ekipit ton kombtar n vitet &lsqu

No Pic available
  • 2010-08-24

Shuhet legjenda e madhe e basketbollit, Kushtrim Zaçe

Homazh Nj atak kardiak i ka marr jetn dje Mjeshtrit t Merituar t Sportit Nj atak kardiak i ka marr jetn dje Kushtrim Zaes, njrit prej emrave m t njohur t basketbollit shqiptar. Ai sht ndar nga jeta n moshn 60-vjeare, si pasoj e nj ataku kardiak. Ish-basketbollisti i kombtares shqiptare dhe Partizan

No Pic available
  • 2010-08-11

Lobing serb për Muajin e mjaltit

Produksioni shqiptaro-serb është nominuar nga Akademia Evropiane e filmit Pr ta jetuar dashurin n Evrop krijohet historia mes dy t rinjve shqiptar; pr t’u ikur konflikteve familjare, ndodh drama n historin e dy t rinjve serb - asnj arsye ekonomike, por thjesht pr mundsi t

No Pic available
  • 2010-07-13

Ciko me Yll të Artë

Titull akademik ndërkombëtar për Mjeshtrin Zhani Ciko për aftësitë e tij profesionale dhe humane Accademia Imperialis i ka akorduar Mjeshtrit Zhani Ciko “Yllin e Art Akademik Ndrkombtar” me regjistrimin n Librin e Art t Akademikve t Mdhenj. N pergamenn e cila sh

No Pic available
  • 2010-07-11

Homazh Zyhdi Moravës

Pasditen e dats 9 korrik 2010, pas nj smundjeje t rnd, ndrroi jet shkrimtari Zyhdi Morava, ndrsa sht prcjell dje pr n banesn e fundit nga miq e t afrm. Zyhdi Morava lindi n fshatin Grace t Devollit, m 14 mars 1946. Internohet prej Tirans n fshatin Yrshek pr motive politike. Pr t

No Pic available
  • 2010-06-17

Durrës, nis shpërndarja e pensionit suplementar, përfitojnë profesorët

Dega rajonale e Sigurimeve Shoqrore n Durrs, shum shpejt do t nis dhnien e pensionit suplementar pr t gjith ata njerz q kan marr titullin “Profesor”,- deklaroi dje pr “standard” drejtori Frederik Tufa. Masa e pensionit suplementar do t jet 1.3% e pags referu