Rezultate te kerkimit per termin: +Tivar

Meta: total 300 / total_found 300 / time 0.000 / keyword[0] tivar / docs[0] 300 / hits[0] 442 /
Meta viziton Malin e Zi, Podgorica valëvit flamujt shqiptarë (Foto)
  • 2019-01-20

Meta viziton Malin e Zi, Podgorica valëvit flamujt shqiptarë (Foto)

Me ftesë të homologut malazez Milo Gjukanoviç, Presidenti i Republikës Ilir Meta nis nesër një vizitë dy ditore zyrtare në Mal të Zi. Ashtu siç duket edhe nga fotot, por edhe nga raportimet e shtypit lokal, rrugët e kryeqytetit Podgorica janë mbushur si asnjëherë më parë me ngjyrat k

No Pic available
  • 2017-10-07

Serbët e veriut me shpresa te Rusia dhe Putini

Mitrovica e veriut, një prej katër komunave veriore të Kosovës, të banuara me shumicë serbe, me nxitjen e liderëve politikë lokalë, sot është një bastion pro-rus, ku simpatia për presidentin e Rusisë, Vladimir Putin, por edhe për shtetin rus, konfirmohet nga shumica e qytetarëve

No Pic available
  • 2017-08-12

Aksident në Mal të Zi, vdes 29-vjeçari shqiptar

Një aksident i rëndë ka ndodhur në Mal të Zi ku një shtetas shqiptar nga Tirana, ka humbur jetën e ndërsa 6 persona të tjerë kanë mbetur të plagosur. Aksidenti tragjik ka ndodhur në Tivar të Malit të Zi, në orët e para të mëngjesit dhe lajmi është bërë i ditur nga mediat e ven

No Pic available
  • 2017-04-14

RINASI, PAFUQIA PËR TU TURPËRUAR

Petrit Kuçana Pse malazezët e kanë qafën e gjatë? -U është zgjatur duke parë arat dhe bereqetet e shqiptarëve Kjo barsoletë, nga ato të moçmet që tregohej deri vonë ndër shqiptarë, që të kujtohet ndërsa avioni i nisur prej Londrës merr trajektoren për tu ulur në Tivar. Atyre q

Turizmi Shqipëri-Mal i Zi, Ambasadori: Linja të reja detare, Budva-Durrës-Sarandë, Tivar-Shkodër
  • 2016-12-03

Turizmi Shqipëri-Mal i Zi, Ambasadori: Linja të reja detare, Budva-Durrës-Sarandë, Tivar-Shkodër

Mali i Zi mbetet një ndër destinacionet turistike më të preferuara nga shqiptarët jo vetëm në verë por edhe në dimër. Së fundmi 5 operatorë turistikë nga Budva, Tivari, Ulqini, Podgorica, dhe Herceg Novi të mbështetur nga Organizata Turistike Kombëtare Malazeze, në bashkëpunim  e

No Pic available
  • 2016-09-30

Unë jam çam, unë jam europian

Nga Shpëtim Idrizi Unë jam shqiptar i Çamërisë. Kjo është e para fjali që dje më erdhi ndër mend për ta thënë këtu para jush. Fjalia e dytë ishte: Unë jam shqiptar i Çamërisë dhe jam europian. Kjo fjali e dytë, e thjeshtë, fjali dëftore më erdhi vetvetiu, pasi mësova përgji

Diferenca të frikshme: Ja sa të shtrenjta janë biletat e avionit në Shqipëri në raport me rajonin
  • 2016-07-25

Diferenca të frikshme: Ja sa të shtrenjta janë biletat e avionit në Shqipëri në raport me rajonin

Nga Shkupi për në Milano gjen bileta vajtje-ardhje me 65 euro, nga Tirana minimumi është 170-270 euro. Londra është e arritshme me 170-180 euro nga Shkupi dhe Tivari, nga Tirana mbi 400 euro Të udhëtosh me avion nga Shqipëria drejt Europës, të kushton jo vetëm shumë më shtrenjtë se