Rezultate te kerkimit per termin: +Tivar

Meta: total 297 / total_found 297 / time 0.000 / keyword[0] tivar / docs[0] 297 / hits[0] 439 /
No Pic available
  • 2017-04-14

RINASI, PAFUQIA PËR TU TURPËRUAR

Petrit Kuçana Pse malazezët e kanë qafën e gjatë? -U është zgjatur duke parë arat dhe bereqetet e shqiptarëve Kjo barsoletë, nga ato të moçmet që tregohej deri vonë ndër shqiptarë, që të kujtohet ndërsa avioni i nisur prej Londrës merr trajektoren për tu ulur në Tivar. Atyre q

Turizmi Shqipëri-Mal i Zi, Ambasadori: Linja të reja detare, Budva-Durrës-Sarandë, Tivar-Shkodër
  • 2016-12-03

Turizmi Shqipëri-Mal i Zi, Ambasadori: Linja të reja detare, Budva-Durrës-Sarandë, Tivar-Shkodër

Mali i Zi mbetet një ndër destinacionet turistike më të preferuara nga shqiptarët jo vetëm në verë por edhe në dimër. Së fundmi 5 operatorë turistikë nga Budva, Tivari, Ulqini, Podgorica, dhe Herceg Novi të mbështetur nga Organizata Turistike Kombëtare Malazeze, në bashkëpunim  e

No Pic available
  • 2016-09-30

Unë jam çam, unë jam europian

Nga Shpëtim Idrizi Unë jam shqiptar i Çamërisë. Kjo është e para fjali që dje më erdhi ndër mend për ta thënë këtu para jush. Fjalia e dytë ishte: Unë jam shqiptar i Çamërisë dhe jam europian. Kjo fjali e dytë, e thjeshtë, fjali dëftore më erdhi vetvetiu, pasi mësova përgji

Diferenca të frikshme: Ja sa të shtrenjta janë biletat e avionit në Shqipëri në raport me rajonin
  • 2016-07-25

Diferenca të frikshme: Ja sa të shtrenjta janë biletat e avionit në Shqipëri në raport me rajonin

Nga Shkupi për në Milano gjen bileta vajtje-ardhje me 65 euro, nga Tirana minimumi është 170-270 euro. Londra është e arritshme me 170-180 euro nga Shkupi dhe Tivari, nga Tirana mbi 400 euro Të udhëtosh me avion nga Shqipëria drejt Europës, të kushton jo vetëm shumë më shtrenjtë se

Shqiptarët dhe Fjalori i Akademisë Malazeze
  • 2016-06-24

Shqiptarët dhe Fjalori i Akademisë Malazeze

ROMEO GURAKUQI Sot, Parlamenti i Shqipërisë do të duhet të marrë vendimin për ratifikimin e protokollit të Marrëveshjes për anëtarësimin e vendit fqinj, Shtetit të Qytetarëve të Malit të Zi, në NATO. Është një vendim që Shqipëria zyrtare duhet ta certifikojë, për një vend

Akademia e Shkencave reagon ndaj fjalorit të Akademisë së Shkencave të Malit të Zi
  • 2016-05-21

Akademia e Shkencave reagon ndaj fjalorit të Akademisë së Shkencave të Malit të Zi

“Malësorët janë albanizuar”, manipulim i historisë “Malësorët janë albanizuar” – pohim i shkruar kështu si një e dhënë që u ditka!!! E që, i shtjelluar, do të thotë pa mëdyshje se Malësorët tanë në Mal të Zi, nuk ishin shqiptarë, por janë shqiptar

Mirënjohja e Malësisë
  • 2016-05-20

Mirënjohja e Malësisë

ROMEO GURAKUQI Në mbrojtje të shqiptarëve që banojnë në Malin e Zi, të shkëputun nga Shqipnia prej vendimeve të Fuqive të Mëdha, më 1880 dhe më 1913 dhe 1921, Deputetja e Parlamentit të Shqipërisë, zonja Ledi Shamku Shkreli, ka adresuar një memorandum ndaj autoriteteve akademike