Rezultate te kerkimit per termin: +Tivarit

Total: 779
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.451Z

Masakra e Tivarit

Ditt e fundit Kryeministri i Shqipris, Zoti Sali Berisha, i krkoi ish-Presidentit dhe diktatorit t fundit t komunizmit n Shqipri, zotit Ramiz Alia, q t "prgjigjet pr masakrn e (shqiptarve) n Tivar" dhe bri thirrje gjithashtu q "Parlamenti t qndroj pr masakrn e Tivarit". Kryeministri Berisha tha g

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.871Z

Komision hetimor për masakrën e Tivarit

Me nismën e kryeministrit Sali Berisha, grupi parlamentar i Partisë Demokratike do të angazhohet në ngritjen e një komisioni hetimor për vrasjet masive të mbi 4300 shqiptarëve të Kosovës në mars të 1945-ës, e njohur në histori si “masakra e Tivarit”. (UPDATE) Kry

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.508Z

Mblidhet sot komisioni per masakren e Tivarit

Do te mblidhet per here te pare komisioni per te hetuar ngjarjet e Tivarit. Lajmi behet i ditur ne faqen zyrtare te Kuvendit ku theksohet se mbledhja do te zhvillohet ne sallen e Byrose se Kuvendit ku do te shqyrtohen te gjitha faktet rrethanat dhe pergjegjesite e masakres se Tivarit te ndodhur n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:00.086Z

Zbulohen dy vrasesit e Tivarit

30/10/2004  Anëtarët e Komunitetit lanë gjurmët kur transportonin trupin e pajetë për në ambulancë Zbulohen dy të dyshuarit e vrasjes së Tivarit Njëri nga personat për të cilin po hetohet është në qeli për një tjetër vepër penale Trashgim Sokolaj TIRANË -Hetuesit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:33.090Z

Presidenti Nishani vizitoi Kryeipeshkvinë e Tivarit

24 mars 2015 Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Bujar Nishani zhvilloi një vizitë në selinë e Kryeipeshkvnisë së Tivarit ku u prit nga Kryeipeshkvi, Imzot Zef Gashi dhe Kryekancelari i Ipeshkvnisë dhe Famullitar i Kishës së Tuzit, At Pashko Gojcaj. Presidenti Nishani shprehu kënaqësinë p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.506Z

Mblidhet sot komisioni hetimor per masakren e Tivarit

Do te mblidhet per here te pare komisioni per te hetuar ngjarjet e Tivarit. Lajmi behet i ditur ne faqen zyrtare te Kuvendit ku theksohet se mbledhja do te zhvillohet ne sallen e Byrose se Kuvendit ku do te shqyrtohen te gjitha faktet rrethanat dhe pergjegjesite e masakres se Tivarit te ndodhur n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:20.498Z

Ngrihet komisioni për "masakrën e Tivarit"

PS: Të mbajmë një minutë heshtje për viktimat, por hetimin duhet ta bëjë Kosova. PD: Humbët një shans tjetër TIRANË - Parlamenti miratoi dje me 69 vota pro dhe 3 abstenime komisionin hetimor që do të ketë si objekt shqyrtimi masakrën e Tivarit të ndodhur në vitin 1945. Por debatet

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama