Rezultate te kerkimit per termin: +Tiziano

Meta: total 61 / total_found 61 / time 0.000 / keyword[0] tiziano / docs[0] 61 / hits[0] 104 /
No Pic available
  • 2017-03-02

Babai i ish kryeministrit Renzi nën hetim për korrupsion

Babai i ish kryeministrit italian Matteo Renzi është vënë sot nën hetim me akuzën e korrupsionit në favor të një shoqërie private që operonte në fushën e shërbimevve të administratës publike, në kohën kur Matteo Renzi ishte kryeminsitër. Sipas prokurorisë italiane babai i ish kry

Maria De Filippi  do të jetë prezantuesja e Sanremo 2017
  • 2017-01-12

Maria De Filippi do të jetë prezantuesja e Sanremo 2017

Ylli i ekraneve italiane Maria De Filippi  do të jetë bashkë prezantuese me Carlo Contit  në edicionin e këtij viti të Sanremo 2017. Në konferencën për shtyp të mbajtur sot, Maria De Filippi ka falënderuar drejtuesit e Rai-t për ftesën pa harruar edhe ata të Mediaset, që sipas saj i

Më shikon e më thotë: Mos shkruaj më, por shko e puno ndërmjet atyre që po vdesin
  • 2016-09-08

Më shikon e më thotë: Mos shkruaj më, por shko e puno ndërmjet atyre që po vdesin

Nga Tiziano Terzani (Po botojmë pjesë nga artikulli i shkruar për "Corriere della Sera" nga Tiziano Terzani më 1996, mbasi kishin kaluar dy javë në Kalkutë me Nënë Terezën, duke e ndjekur në zhvendosjet e saj ndërmjet të varfërve.) Kalkutë. Sapo kisha fikur regjistruesin e po e fa

“Profesioni i jetës”, albumi i ri i Tizianio Ferros del në treg më 2 dhjetor
  • 2016-06-07

“Profesioni i jetës”, albumi i ri i Tizianio Ferros del në treg më 2 dhjetor

Transmetuar më 06.06.2016 - 18:41 Tiziano Ferro ka njoftuar të gjithë fansat e tij lidhur me titullin e ri të albumit si dhe datën kur do të dalë në treg. Sipas njoftimit të Ferros albumi do të mbajë titullin “Prof

Nudot e ashpra të Edgar Degas
  • 2016-02-15

Nudot e ashpra të Edgar Degas

Nuk kisha parë asnjë ekspozitë retrospektive të Edgar Degas në Paris, por atë e gjen në Musée dOrsay, buzë Senës. Nëse kaloni këndej, mos harroni ta takoni Edgar Degas (1834-1917). Ai është aty, në një sallë të madhe, ku në gjysmerrësirë shfaqen plot ngjyra balerinat e tij

No Pic available
  • 2015-11-17

Tiziano Ferro nis turin europian

Këngëtari italian Tiziano Ferro ka filluar nga Torino turin e tij europian, koncerte gjatë të cilave Ferro do të performojë një përmbledhje të këngëve të tij më të mira në vite. Por, gjatë një konference shtypi, Tiziano zbuloi se është duke punuar mbi disa këngë të reja, që do

Portret: Frederik Ivanaj,  një mik i kujtesës
  • 2015-11-02

Portret: Frederik Ivanaj, një mik i kujtesës

LUAN RAMA Frederik Ivanaj është një mik. Një mik kujtese, që e rigjeta pak ditë më parë në krah të Duomo-s, në qendër të Firences, në Piazza Elisabetta 6, dy hapa nga shtëpia e Dantes dhe Beatrices, të cilat ti tregon me dëshirë, pasi Ivanaj është një pinjoll dashurie e arti. Ë