Rezultate te kerkimit per termin: +Tjetersimi

Total: 60
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:48.126Z

Shqip Tjetersimi i pavaresise

Në një seri dedikuar tërësisht 99-vjetorit të pavarësisë, historianët Arben Puto, Paskal Milo dhe Artan Lame, debatuan mbi këtë ditë të shënuar në emisionin &ldq

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:29.131Z

Shalsi:Qeveria le pa shkolle femijet

Tjetersimi i te drejtes se pronesise nga ana e qeverise po le pa shkolle dhjetra femije ne rrugen Misto Mame ne Tirane. Prej tre vitesh banoret e kesaj rruge presin ndertimin e nje shkolle nga ana e Bashkise, por kjo e fundit eshte gjendur perballe nje vendimi te qeverise qe nuk ishte bere i ditur m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.646Z

Pronat e krimit rrezik tjetersimi

Po si e ka argumentuar ne vendimin e saj Gjykata e Krimeve te Renda kerkesen e prokurorise per sekuestro ndaj biznesve te Anxhelo Prudentinos ne Shqiperi Ne kopjen e vendimit qe TCH disponon flitet per sekuestro ndaj shoqerise anonime Bet Plus Casino Italia dhe Betting System Albania. Pr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:40.116Z

Tjetersimi i tokes, nen hetim komuna

Fier- Inspektorati Ndertimor ne komunen e Mbrostarit ne Fier, vihet nen hetim per abuzime me trojet e ndertimit. Keshilli i Qarkut, nepermjet zyres se Mbrojtjes dhe Menaxhimit te Tokes Bujqesore, ka marre nen shqyrtim 10 raste ku Inspektorati dyshohet se ka shkelur kompetencat ligjore dhe nuk ka nde

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:04.529Z

Ndertimet pa leje ne Gjirokaster

Po nderrojne çatine. Nga mbulese me tjegull te kuqe, iu duhet ta kthejne ne derrasa. Jane konsideruar ndertime pa leje dhe jane rreth 330 te tilla ne qytetin e Gjirokastres. Aksioni per shnderrimin e tyre ka nisur. Çatite me tjegull te kuqe, shtesat ne zonen muzeale, tjetersimi i ob

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:45.530Z

Claffey cel ekspoziten Uniformat e Spitalit

pArtistja amerikane Elizabeth M Claffey cel ekspoziten e saj Uniforma ne date 1 korrik ora 2000 ne ambientet e galerise Miza Qellimi i kesaj ekspozite ka per synim ka dialogun kulturor mes publikut artisteve shqiptare dhe personaliteteve te sistemit te gjere te artit ne bote Uniformat e Spitalit dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:03.205Z

Tjetersimi i shkollave prinderit nuk ndalin protesten

Do të vazhdojnë protestat deri në zgjidhjen e problemit. Ky ka qenë vendimi i prindërve të nxënësve të shkollave 9-vjeçare në Tiranë, të cilat sipas një projekti të Drejtorisë Arsimore, do të jenë pjesë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama