Rezultate te kerkimit per termin: +Tjetri

Meta: total 1000 / total_found 16550 / time 0.008 / keyword[0] tjetri / docs[0] 16550 / hits[0] 18684 /
No Pic available
  • 2019-04-06

Projekti i 17 shkollave të reja vlerësohet në Sarajevë, Veliaj: Qendra të jetës komunitare!

Nisma e Bashkisë së Tiranës për ndërtimin e 17 shkollave të reja në kryeqytet u përzgjodh si një nga projektet më të mira në Samitin e Kryetarëve të Kryeqyteteve të Europës Juglindore që u mbajt në Sarajevë. Kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, tha se 17 shkollat e reja p

Nostalgjia e çative dhe hajateve të Tiranës
  • 2019-03-29

Nostalgjia e çative dhe hajateve të Tiranës

Tjegulla, qindra tjegulla, tjegulla shtëpish tiranase ngjizur në sytë e mi të fëmijërisë dhe rinisë. Tjegulla okër në të kuqe dhe kulmuar mbi ato shtëpi të përkulura nga pesha e kohës, mbi mure çerpiçi. Çati tiranase që sot gati janë zhdukur nga afresku i dikurshëm i këtij qyte

Tumoret dhe lajmet bombë, si të kuptoni nëse janë fake news
  • 2019-03-29

Tumoret dhe lajmet bombë, si të kuptoni nëse janë fake news

Pacientët dhe anëtarët e familjes para diagnozës së kancerit kërkojnë lajme për sëmundjen, por është e vështirë të manovrohet në detin e informacionit (online dhe jo vetëm) dhe të dish se si të zgjedhësh se kujt duhet ti besosh është thelbësore. Këtu janë disa këshilla nga G

Vazhdon Far West-i në spitale, vëllezërit grushtojnë mjekun në Dibër
  • 2019-03-28

Vazhdon Far West-i në spitale, vëllezërit grushtojnë mjekun në Dibër

Një tjetër mjek u dhunua sot në krye të detyrës. Mësohet se një mjek i spitalit rajonal të Dibrës u godit me grushte nga dy vëllezër. Policia bën me dije se njëri prej vëllezërve është vënë në pranga, ndërsa tjetri është shpallur në kërkim. Sipas policisë, u arrestua në f

Gjergj Kastrioti Skënderbeu në veprat e historiografit francez
  • 2019-03-27

Gjergj Kastrioti Skënderbeu në veprat e historiografit francez

Në veprën me titull Abrégé de l’histoire des Turcs, contenant tout ce qui s’est passé de plus remarquable sous le règne de vingt-trois empereurs,… par le sieur Du Verdier,…Tome 1, të historiografit francez, Gilbert Saulnier Du Verdier, botuar në Paris në 1665, gjende

No Pic available
  • 2019-03-24

Historia e Adës, që nuk e fali tradhtinë

Ada ishte një grua e jashtëzakonshme, që u fut në rrugën e zbulimit në vitin 1931 dhe gjatë 20 viteve zgjodhi me sukses shumë probleme të zbulimit. Gjatë kësaj periudhe ajo shkoi në shumë vende të botës dhe u takua me shumë agjentë zbulimi. Por, nëse sheh dosjen e saj, bashkëpunim

Ja kush është 35-vjeçari që mbyti gruan në gjumë, duke lënë 3 fëmijë jetimë (Foto)
  • 2019-03-23

Ja kush është 35-vjeçari që mbyti gruan në gjumë, duke lënë 3 fëmijë jetimë (Foto)

Një tjetër grua u vra sot mizorisht nga bashkëshorti i saj. Mëngjesin e sotëm, Alvin Hysa 35-vjeç mbyti me duar bashkëshorten e tij 32-vjeçare, Gurije Hysa. Mësohet se ai është baba i tre fëmijëve, një vajzë në klasë të gjashtë dhe dy djemve, njëri në klasë të tretë dhe tjet