Rezultate te kerkimit per termin: +Todini +Costruzioni +Generali

Total: 6
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:59.220Z

Gjashtë marrëveshjet e nënshkruara me Italinë

Ministri i Punës Anastas Duro dhe ambasadori italian, Saba D’Elia, nënshkruan marrëveshjen dypalëshe në fushën e punës si dhe të protokollit zbatues. Ministri i Financave, Ridvan Bode, nënshkroi me ambasadorin italian Saba D’Elia Marrëveshjen Kuadër Ministri i Punës Anastas Duro dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:59.162Z

Shqipëria dhe Italia nënshkruajnë 6 marrëveshje e akte bashkëpunimi

Qeveria shqiptare nënshkroi sot 6 marrëveshje e akte bashkëpunimi me qeverinë italiane, si dhe me disa kompani të rëndësishme italiane. Marrëveshjet u nënshkruan në prani të dy Kryeministrave Sali Berisha dhe Silvio Berluskoni, pas bisedimeve zyrtare mes dy delegacioneve. Ministri i Pun

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:59.476Z

Nënshkruhen 6 marrëveshje bashkëpunimi me vlerë 2 miliardë euro

Kriza botërore nuk ndal dot bumin e investimeve italiane, të cilat kanë zbuluar tek partneri i përtejadriatikut, alternativën e sigurtë për të shumëfishuar kapitalet e tyre Qeveria shqiptare nënshkroi dje 6 marrëveshje e akte bashkëpunimi me qeverinë italiane, si dhe me disa kompani t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:59.153Z

Berluskoni, "kritika" ambasadorit per firmen dhe nje kavalier me zonjat

Pergjate vizites se djeshme, mes kryeministrit Berisha dhe homologut te tij Berluskoni, nuk munguan batutat dhe momentet gazmore, te shkaktuara keto kryesisht nga kryeministri italian, i cili eshte i njohur pothuajse boterisht per krijimin e ketyre momenteve. Duke qene se ai nuk ka kursyer as Presid

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:05.839Z

Shqipëria dhe Italia nënshkruajnë 6 marrëveshje e akte bashkëpunimi  

Qeveria shqiptare nënshkroi sot 6 marrëveshje e akte bashkëpunimi me qeverinë italiane, si dhe me disa kompani të rëndësishme italiane. Marrëveshjet u nënshkruan në prani të dy Kryeministrave Sali Berisha dhe Silvio Berluskoni, pas bisedimeve zyrtare mes dy delegacioneve.    

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:59.153Z

"Shqiperia, superfuqi energjetike"

Kryeministri Berisha nuk e ka fshehur qellimin per ta kthyer Shqiperine ne superfuqi energjetike ne rajon. Gjate konferences se perbashket per shtyp me kryeministrin italian, Silvio Berluskoni, kreu i qeverise shqiptare ka riperseritur dhe njehere qendrimin se Shqiperia do te shnderrohet ne nje supe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:59.165Z

Italia, investitor strategjik në Shqipëri

Firmosen 2 miliardë euro, bisedime për 3 miliardë të tjera Berisha: Shqipëria, superfuqi energjitike Një investim italian prej 2.5 miliardë eurosh, ndërkohë që janë parashikuar edhe 3 miliardë euro të tjera që do të investohen në të ardhmen. Kjo, falë nënshkrimit të 6 marrë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama