Rezultate te kerkimit per termin: +Toks

Meta: total 144 / total_found 144 / time 0.000 / keyword[0] toks / docs[0] 144 / hits[0] 234 /
No Pic available
  • 2017-05-13

Basha: Zgjedhjet pa opozitën ti harrojë Republika e vjetër e çdo kush pas saj

Pjese nga fjala e kryetarit te PD-se Ju shoh dhe ju dëgjoj edhe ju atje përpara heroit kombëtar Skënderbe dhe ju përshëndes. Siç ju kam dëgjuar 85 ditë e 85 netë me radhë që nga fillimi i lëvizjes tonë të madhe kombëtare, popullore e qytetare në bashkimin e 18 shkurtit. Sot jeni 3 h

No Pic available
  • 2016-10-16

Marrveshja pr klimn n Ruand nj hap i rndsishm

Bashksia ndrkombtare n konferencn pr klimn ra dakord pr marrveshjen pr ndalimin e gazrave q shkaktojn efektin ser. Kompromisi u cilsua si suksesi m i madh q pas samitit t klims n Paris m 2015. Marrveshja synon q gradualisht t shmanget hidrofluorkarboni, FKW, q prdoret n frigorifer dhe n impiantet

Kriza Morale e Shoqërisë Shqiptare ka marrë peng drejtësinë sociale
  • 2014-02-10

Kriza Morale e Shoqërisë Shqiptare ka marrë peng drejtësinë sociale

Kriza Morale e Shoqërisë Shqiptare ka marrë peng drejtësinë sociale të shqiptarëve. Politika dhe mediat janë pasqyrim i kësaj drejtësie të munguar. Anita Varosi T flassh sot pr nj kriz morale t shoqris shqiptare sigurisht q duhet t argumentosh m prpara q ekziston nj kriz e till dhe ku

No Pic available
  • 2011-05-12

Ujku që kërkon MacGuffin

Nga Arbër Zaimi Kandidati i PS apo kandidati i PD? Gara zhvillohet e fortë, rrotë më rrotë, e po të dëgjosh komentatorët televizivë, mund të të krijohet përshtypja se po flasin për pilotë të Formulës 1. Mirëpo fatkeqësisht nuk po flasim për diçka po aq zbavitëse. Bombardimi me

No Pic available
  • 2010-09-01

Anglezi që beson se është ari polar

Lewis Pugh, ish-agjent i forcave speciale, noton nn zero grad pr t denoncuar emergjencat e planetit Ekzistojn shum mnyra pr ta sensibilizuar opinionin publik mbi ngrohjen globale. Lewis Pugh, 40 vje, ka zgjedhur nj mnyr shum origjinale: misioni i tij sht t notoj n ujra shum t ftohta, pr “t vn

No Pic available
  • 2010-08-31

Paret dhe vitet që na grabit Rama

Shqiptarët, por në mënyrë të veçantë banorët e kryeqytetit, po e vuajnë në shumë forma qeverisjen e papërgjegjshme në nivel lokal të kryebashkiakut Rama Shqiptart, por n mnyr t veant banort e kryeqytetit, po e vuajn n shum forma qeverisjen e paprgjegjshme n nivel l

No Pic available
  • 2010-08-31

Radhë të gjata në pikën kufitare të Kapshticës

Emigrantt Radh t gjata n pikn doganore t Kapshtics. Qindra automjete e mijra udhtar kan qndruar pr or t tra n pritje pr t kaluar kufirin drejt toks greke. Gjat dits s djeshme, radha e makinave i ka kaluar dy kilometra, por krahas tyre kan qen edhe autobus t shumt t linjave t udhtarve Shqipri-Greqi