Rezultate te kerkimit per termin: +Toks

Total: 136
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.869Z

Qeveria miraton mimin e toks

Kshilli i Ministrave n mbledhjen e sotme ka miratuar disa vendime t rndsishme, ku nnvizohet dhnia me konesion t aksit rrugor Thuman-Rrogozhin si dhe prcaktimi i mimit t toks. Kryeministri Berisha, duke folur rreth ktyre projekteve t rndsishme, deklaroi se prcaktimi i mimit t toks do ti jap fund absu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.325Z

T krishtert e tradhtuar t toks s shenjt!

T krishtert e harruar palestinez Para disa vitesh senatori Amerikan James Inhofe n nj deklarat t tij kishte pohuar: "Perndia iu shfaq Abrahamit dhe i tha " po ta dhuroj kt tok, Bregun Perndimor. Ky (konflikti palestinezo - izraelit) nuk sht aspak nj betej politike, por ka t bj me at se a sht e njm

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.408Z

Resurset e tokës, qeveria miraton rregullat e reja

Si kalon toka për ndërtim, veprimtari minerare dhe kullota Qeveria harton rregulla t forta pr kalimin e siprfaqeve t toks t kategorive t resurseve pyll, tok pyjore, kullot dhe livadh n tok bujqsore, n pronsi private apo shtetrore (publike), pr ndrtim apo veprimtari minerare. Pr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:58.394Z

Rrëshkitja e tokës rrezikon një lagje në Pogradec

N Dardhas t Pogradecit, jan rikthyer rrshkitjet e toks, nj fenomen q n kt zon, nuk ka t bj me rreshjet. Specialistt shpjegojn se lvizjet e masivit t dheut, jan efekte t nj strukture t veant gjeologjike q ndikohet nga tejngopja e toks nga ujrat nntoksore. Fenomeni sht rishfaqur nj jav m par, duke pre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:05.886Z

Brazili, ana e errët e mrekullisë ekonomike

Paraja (shtet n Brazil) sht nj nga shtetet me resurse m t pasura t Brazilit. Por ajo sht gjithashtu edhe nj ndr shtetet m t dhunshme t tij. Vetm n 2008, 13 njerz u vran si pasoj e prfshirjes s tyre n problemet e reforms agrare. T qenit modeli ekonomik i shekullit XXI dhe n ball

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:12.449Z

Ruli: Fermeri shqiptar me cilësinë po rrit konkurrueshmërinë

Ministri i Bujqsis, Ushqimit dhe Mbrojtjes se Konsumatorit, Genc Ruli, mori pjes dje n konferencn “Strategjit e nevojat sektoriale t Shqipris n optikn e aderimit n KE”. N fjaln e mbajtur n kt konferenc, ministri Ruli foli pr vendin q z bujqsia n ekonomin shqiptare, me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:03.655Z

Drafti, me qira vetëm 10% e tokës bujqësore

Komisioni diskuton sot nen për nen projektligjin, 80% të fitimeve për fermerët dhe 20% për komunat Shteti vendos t jap me qira tokn n rast se fermert pr dy vjet me radh nuk e punojn at. Por kjo siprfaqe sht vetm 10 pr qind e toks bujqsore, q shtrihet n t gjith vendin ton. Speci

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama