Rezultate te kerkimit per termin: +Tok

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:52.354Z

Tok Tok Tok fare do te thote kjo

Qe prej vitit 1998 dueti i Freiburgut Tok Tok Tok e entuziazmon publikun e tij me muzike soul akustike. Gjithcka nisi me versione cover te riaranzhuara te standardeve te xhezit dhe te klasikeve te muzikes pop. Me vone u shtuan kenge te tjera te cilat u paraqiten ne anglisht. Ne albumin e tyre te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:43.342Z

NASA: Një asteroid po i afrohet Tokës

SHBA- Një asteroid i madhësisë së një aeroplanbartësi, pritet që të martën pas mesnatës, të jetë më afër Tokës se sa Hënës, ndërsa të mërkurën do të ketë afërsinë më t&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:53.342Z

Asteroidi vrasës i drejtohet tokës

Asteroidi, një "qytet-vrasës" apokaliptik, që mund t’i jap fund planetit tonë, i është drejtuar tokës. Asteroid 1950 DA, i cili është me një diametër 1 kilometër, mund ta bëjë copë- copë planetin dhe t’i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:56.132Z

Stuhia gjeomagnetike godet sot Tokën

TIRANË-Fusha magnetike e Tokës do të goditet sot nga stuhia më e fortë gjeomagnetike në 6 vjetët e fundit, çfarë mund të ndikojë në sistemin elektrik, në satelitë dhe në linjat ajrore, ka njoftuar Qendra Amerikane për

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:03.606Z

Apokalips? Asteroidi 400 metra rrezikon Tokën në vitin 2032

LONDER-Bota që ne njohim mund të marrë fund në vitin 2032. Astronomët ukrainas kanë zbuluar një asteroid gjigand që mund të godasë tokën me fuqinë e 2 500 bombave nukleare. Observatori Astrofizik zbuloi fundjavën e kaluar se një a

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:21.036Z

Sot shënohet Dita e Tokës

TIRANE-Sot shënohet Dita e Tokës, ngjarje kjo që festohet në mbarë botën me qëllim, rritjen e ndërgjegjësimit të publikut për problemet mjedisore të botës. Dita e Tokës është e festuar në pranverë në hemis

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:41.165Z

22 Prilli, Dita Ndërkombëtare e Tokës

Data 22 prill, njihet në gjithë botën, si Dita Ndërkombëtare e Tokës. Kjo është një ditë që shërben për të dhënë alarmin për dëmet që njerëzimi i shkakton pyjeve, lumenjve, tokës dhe pasurive t&e

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama