Rezultate te kerkimit per termin: +Toka +Jon

Meta: total 1000 / total_found 1260 / time 0.002 / keyword[0] toka / docs[0] 11391 / hits[0] 15427 / keyword[1] jon / docs[1] 43972 / hits[1] 57528 /
SHBA tërhiqet nga traktati kundër armëve bërthamore
  • 2019-02-01

SHBA tërhiqet nga traktati kundër armëve bërthamore

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, njoftoi tërheqjen e SHBA nga inflacioni historik mbi traktatin e armëve bërthamore të nënshkruar nga Ronald Reagan dhe Mikhail Gorbaçov në vitin 1987. “Rusia ka për shumë vite shkelje të traktatit dhe nuk ka treguar ndonjë angazhim serioz n

Qytetari ankohet te Bashkëqeverisja, kreu i hipotekës: Hallin të ta zgjidhë Rama
  • 2019-01-22

Qytetari ankohet te Bashkëqeverisja, kreu i hipotekës: Hallin të ta zgjidhë Rama

Fiks Fare denoncoi veprimet e Hipotekës së Durrësit, e cila ka sorollatur një qytetar për më shumë se 6 vjet. 300 herë ka shkuar qytetari në sportelin e hipotekës së Durrësit dhe asnjëherë nuk i dhanë zgjidhje problemit të tij. Në fund, qytetari ankohet në Platformën e Bashkëqev

Forumi Ekonomik, dhjetëra kompani vendase dhe të huaja shprehin interes
  • 2018-12-07

Forumi Ekonomik, dhjetëra kompani vendase dhe të huaja shprehin interes

Veliaj: Tirana, sot një nga qytetet më energjike; Paketa e qeverisë shqiptare për të bërë biznes, një nga më tërheqëset Në kryeqytet u mbajt sot Forumi i parë Ekonomik i Tiranës ku aktorë vendimmarrës dhe të biznesit vendas e të huaj diskutuan mbi sfidat e zhvillimit ekonomik. Në

Papagjoni kujton interpretimin e Luan Qerimit tek Cuca e maleve
  • 2018-12-03

Papagjoni kujton interpretimin e Luan Qerimit tek Cuca e maleve

Kur e kam parë për herë të parë Luan Qerimin në skenën e Teatrit Popullor diku në një shfaqje, dhe më pastaj te Cuca e Maleve, 1967, në rolin e Palit, vëllait të Cucës, më befasoi, kështu shkruan kritiku i teatrit Josif Papagjoni, teksa kujton aktorin e njohur të skenës shqiptare.

Shuhet aktori i njohur i teatrit dhe kinemasë shqiptare (Foto)
  • 2018-12-02

Shuhet aktori i njohur i teatrit dhe kinemasë shqiptare (Foto)

Një nga aktorët më të njohur të para viteve 90, Luan Qerimi, u nda sot nga jeta në moshën 89-vjeçare. Aktori i mbi 70 roleve në teatër dhe kinematografi, prej vitesh ishte tërhequr nga jeta artistike, e megjithatë, në mendjen e dashamirësve të ekranit e skenës, kanë mbetur rolet e t

No Pic available
  • 2018-11-30

Gaboi akt-ekspertizën, eksperti gjykatës i heq 50.000 m2 pronarit

Topografi i Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Elbasan Shpëtim Pashollari  bënë 2 herë aktin e ekspertimit për të njëjtën pronë, por në të dyja rastet të ndryshme. Rasti u denoncua mbrëmjet e të premtes në Fiks Fare. Ankuesi Skënder Kodra nga qyteti i Elbasanit ankohet se topografi

No Pic available
  • 2018-11-19

Ndërron jetë në moshën 75-vjeçare aktori i njohur Sulejman Dibra

Aktori i mirënjohur Sulejman Dibra është ndarë nga jeta në moshën 75-vjeçare pas një ataku kardiak. Sulejman Dibra ka lindur më 9 shtator të vitit 1943 në qytetin e Shkodrës. Ai ka mbaruar studimet në Shkollën e Lartë për Aktor Aleksandër Mojsiu në Tiranë dhe karrierën e nisi në