Rezultate te kerkimit per termin: +Tokio

Total: 1769
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:42.047Z

Veliaj në Japoni: Bashkëpunim Tiranë-Tokio për transportin publik

Eksperienca japoneze në menaxhimin e emergjencave civile dhe fatkeqësive natyrore, si dhe një transport publik miqësor me mjedisin ishin temat e vizitës së kreut të Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, në Japoni. Me ftesë të qeverisë japoneze, kryebashkiaku zhvilloi takime me Guvernatore

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:45.390Z

Muzeu i Snoopy në Tokio

Muzeumi “Charles Schulz” dhe qëndra e kërkimeve në Californi, SHBA, kanë hapur muzeun e tyre të parë në Tokio. Muzeumi “Snoopy” në Tokio ka hapur dyert për mijëra fansa por edhe për mediat, duke publikuar edhe 150 sendet e para Snoopy. E ndërsa ky muze është deg

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:52.795Z

Tokio tronditet nga një tërmet i fuqishëm

Tokio - Kryeqyteti japonez Tokio është tronditur mëngjesin e sotëm nga një tërmet me magnitudë paraprake 5.9 ballë i shkallës Rihter. Lajmi bëhet i ditur nga televizionin publik japonez, NHK. Nga të dhënat e para nuk jepen njoftime për të lënduar apo dëme materiale. Ndërkohë, nu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:22.500Z

Shpërthen vullkani Asama, Tokio mbulohet nga hiri

Tokio - Është riaktivizuar në Japoni vullkani Asama vetëm 145 kilometër larg Tokios. Tymi i tij ka pushtuar qiejt e disa qyteteve përreth ndërkohë që mbi kryeqytetin Tokio ka nisur të bie hiri i tij. Agjensia Japoneze e Metereologjisë bën të ditur se nga shpërthimi i vullkanit në mali

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:24.575Z

Kriza koreane Kerri ne Tokio

Sekretari Amerikan i Shtetit, Xhon Kerri mbërriti në Japoni, ndalesa e tij e fundit e turit 4-ditor në Azi, i përqendruar në tensionet në Gadishullin Korean. Ministri japonez i Mbrojtjes Itsunori Onodera shpreson qe vizita e Kerrit t’u dergoje nje mesa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:36.466Z

Tokio Hotel - nje grup adoleshentesh drejt suksesit boteror

Fansa adoleshente ne histeri suksese muzikore dhe salla koncertesh te shitura deri ne bileten e fundit. Dhe kjo jo vetem ne Gjermani. Kater djemte e grupit Tokio Hotel kane sukses ne mbare boten. Binjaket Bill dhe Tom Kaulitz kendojne dhe interpretojne se bashku muzike qe nga femijeria. Njerku u

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:20.677Z

FOTOT/ Në Tokio, pas 54 vitesh bie borë në nëntor

Të enjten në Tokio ka rënë borë, gjë e pazakontë për muajin nëntor. Për më tepër që kjo gjë në Tokio nuk kishte ndodhur prej 54 vitesh. Banorët e kryeqytetit japonez janë befasuar, pasi temperaturat në këtë kohë të vitit zakonisht janë rreth 10 deri 17 gradë celsius, njof

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama