Rezultate te kerkimit per termin: +Tola

Meta: total 1000 / total_found 1092 / time 0.000 / keyword[0] tola / docs[0] 1092 / hits[0] 1888 /
Si u godit policia në Elbasan? Zbardhen detajet e sulmit nga dosja hetimore
  • 2019-01-23

Si u godit policia në Elbasan? Zbardhen detajet e sulmit nga dosja hetimore

Me përfundimin e ping-pongut mes organeve të drejtësisë për dosjen e ngjarjes së rëndë të ndodhur më shtator 2017 në hyrje të Tregut Agroushqimor në Elbasan, Prokuroria për Krimet e Rënda më në fund i ka përfunduar hetimet për goditjen që iu bë Policisë së Shtetit. Sipas dosje

ZDF në konviktet e studentëve: Muret me myk, qeveria në luks! (Video)
  • 2019-01-08

ZDF në konviktet e studentëve: Muret me myk, qeveria në luks! (Video)

Televizioni gjerman ZDF ka transmetuar një reportazh në lidhje me protestën e studentëve dhe kushteve në konvikte. Ekipi i xhirimit ka mundur që të marrë pamje të godinave ku jetojnë studentët shqiptarë, duke thënë se kushtet janë të mjerueshme dhe se qeveria jeton në luks. Në repo

Paris, hapet Shtëpia e Shqipërisë
  • 2018-09-29

Paris, hapet Shtëpia e Shqipërisë

Një grup intelektualësh shqiptarë që jetojnë prej dekadash në Francë, hapën për herë të parë në kryeqytetin francez, atë që është pagëzuar si Shtëpia e Shqipërisë. Në 24 Place Denfert Rochereau në Paris është hapur mbrëmjen e së premtes, datë 26 shtator në një ceremoni

No Pic available
  • 2018-08-17

Tragjedia në Gjenova, Tola: Inspektim të urave edhe në Shqipëri

Drejtori i Policisë Rrugore Mithat Tola deklaroi se ka nisur inspektimi i të gjithë urave në vend për parametrat e sigurisë dhe praninë e tabelave që kufizojnë tonazhet. Kjo nismë vjen pas tragjedisë në Gjenova, ku humbën jetën 39 persona dhe disa të tjerë rezultojnë ende të zhdu

Aksidentet, policia apel shoferëve dhe këmbësorëve: Kujdes shpejtësinë!
  • 2018-08-03

Aksidentet, policia apel shoferëve dhe këmbësorëve: Kujdes shpejtësinë!

Policia Rrugore ka shtuar masat për menaxhimin e trafikut në sezonin e verës dhe parandalimin e aksidenteve. Nëpërmjet një deklarate për shtyp, drejtori i policisë, Mithat Tola apeloi që drejtuesit e mjeteve të moderojnë shpejtësinë, të evitojnë sjelljet e rrezikshme në rrugë si pa

Asnjë aksident tragjik në fundjavë, por gjobat dhe arrestimet nuk munguan
  • 2018-07-30

Asnjë aksident tragjik në fundjavë, por gjobat dhe arrestimet nuk munguan

Policia e Shtetit dhe Drejtoria e Policisë Rrugore në vijim të komunikimit të ditës së premte për monitorimin e masave të sezonit turistik, për shkak të rritjes së ndjeshme të qarkullimit rrugor gjatë kësaj periudhe, bën të ditur se këtë fundjavë nuk u regjistrua asnjë aksident r

Dhjetëfishohet gjoba. 6 në 8 aksidente ndodhin për shkak të celularit
  • 2018-07-10

Dhjetëfishohet gjoba. 6 në 8 aksidente ndodhin për shkak të celularit

Policia Rrugore i kërkoi zyrtarisht Kuvendit 10-fishimin e vlerës aktuale të gjobës për përdorimin e telefonit gjatë drejtimit të mjetit. Sipas analizës së policisë, ky ndryshim i Kodit Rrugor është urgjent në kushtet kur ky fenomen po merr jetë njerëzish. Nëse do na lejoni ta bëjm