Rezultate te kerkimit per termin: +Tomas

Meta: total 1000 / total_found 2218 / time 0.001 / keyword[0] tomas / docs[0] 2218 / hits[0] 2936 /
No Pic available
  • 2017-05-30

Ndahet nga jeta ish-diktatori i Panamasë, Manuel Noriega

Ndahet nga jeta në moshën 83-vjeçare, ish-diktatori i Panamasë, Manuel Noriega. Gjenerali Manuel Antonio Noriega, ish-udhëheqësi ushtarak i Panamasë mësohet se ka ndërruar jetë në orët e vona të mbrëmjes së të hënës në spitalin Santo Tomas të Panamasë, ku i ishte nënshtruar nj

Juventusi fiton Kupën e Italisë për të tretin vit radhazi
  • 2017-05-18

Juventusi fiton Kupën e Italisë për të tretin vit radhazi

Juventusi nuk përmbahet, por vazhdon gjuetinë ndaj Tripletës. Bardhezinjtë kanë fituar 2-0 kundër Lacios në finalen e Kupës së Italisë dhe tani janë dy trofe larg një arritjeje që do të ishte historike për klubin bardhezi. Gjithçka duket e lehtë për bardhezinjtë, të cilët kanë

No Pic available
  • 2017-05-18

Juventus, rekord edhe në Kupën e Italisë

Juventus fitoi trofeun e parë të një sezoni të cilin shpreson se do ta kurorëzojë në mënyrë historike me një tripletë titujsh, që ka shanse të kompletohet brenda një muaji në Serie A dhe në Champions. Zonja e Vjetër mundi 2-0 Lazion në Finalen e Kupës së Italisë, në një ndeshj

Historinë e jetës sime, ta shkruante Cvajg
  • 2017-05-09

Historinë e jetës sime, ta shkruante Cvajg

Intervistë më poetin nga Maqedonia Daim Miftari Daim Miftari, poeti i ri nga Maqedonia ishte  i pari që hapi siparin e veprimtarive në Rezidencën letrare POETEKA Tirana in Between 2017. Përgjatë një muaji ai jetoi Tiranën duke e parë atë nën ndjesinë e vargjeve. Miftari lindi në Gost

No Pic available
  • 2017-03-22

Tare këshillon De Biazin: Nuk duhet përsëritur Spanja

Ish-bomberi i kombëtares shqiptare të futbollit, i cili aktualisht është drejtori sportiv i Lacios, në një intervistë për Procesi Sportiv në Top Channel, ka komentuar përballjen e radhës për kuqezinjtë, rëndësinë e saj, mënyrën si duhet të paraqiten futbollistët tanë. Tare gjith

No Pic available
  • 2017-03-20

Lojtari i Barcelonës mungon në dasmën e shokut, zbulohet arsyeja

Lojtari i Barcelonës, Gerard Pique do të mungojë në dasmën e shokut të tij, Messi sepse ai nuk e ka ftuar për shkak të marrëdhënies jo të mirë që kanë partneret e tyre. Hatërmbetja mes të fejuarës së Messi-t, Antonella Roccuzzo dhe Shakirës ka ndodhur kur Pique nisi romancën e ti

Markexhani dhe Marketi në kor: Bravo Strakosha!
  • 2017-03-10

Markexhani dhe Marketi në kor: Bravo Strakosha!

Tomas Strakosha në qëndër të vëmendjes. Tre ndeshje rresht titullar me Lazion dhe asnjë gol i pësuar në 270 minuta konfirmojnë momentin magjik të 21-vjeçarit kuqezi, i cili tërheq elozhet e emrave legjendarë të futbollit italian, por edhe të vetë rivalit për një vend titullari te L