Rezultate te kerkimit per termin: +Tomor +Osmani

Meta: total 51 / total_found 51 / time 0.000 / keyword[0] tomor / docs[0] 585 / hits[0] 855 / keyword[1] osmani / docs[1] 4560 / hits[1] 7966 /
Ekspozitë me veprat e Kolec Topallit
  • 2018-05-26

Ekspozitë me veprat e Kolec Topallit

Ekspozita përkujtimore Kolec Topalli (19382018) vjen si një homazh kushtuar akademikut, gjuhëtarit dhe studiuesit, i cili u nda nga jeta një ditë më parë. Kjo ekspozitë me veprat e studimet e tij vjen për publikun e gjerë dhe lexuesit e Bibliotekës Kombëtare si një vëmendje e veçantë

No Pic available
  • 2017-07-27

LISTA/ Dalin emrat, ja kush janë 977 fituesit e kredive të buta në Tiranë

TIRANE-Komisioni i Strehimit pranë Bashkisë së Tiranës ka caktuar më në fund emrat e familjarëve që përfitojnë kredi të butë. Bëhet fjalë për 977 banorë të Tiranës, të cilët kanë plotësuar të gjitha kushtet për tu përzgjedhur nga lista me 2257 aplikantë. Por në rel

No Pic available
  • 2017-07-26

Një mijë emrat e përfituesve të kredisë së butë nga Bashkia e Tiranës

Rreth një mijë familje të reja në Tiranë do të përfitojnë sot një kredi të butë. Këshilli Bashkiak pritet që të miratojë në mbledhjen e sotme listën e atyre që do të përfitojnë nga zbatimi i programit social të strehimit për kreditë e buta për blerjen e një shtëpie, duke m

Udha e shkronjave shqipe, një histori e plotë e alfabetit
  • 2015-12-01

Udha e shkronjave shqipe, një histori e plotë e alfabetit

-Prof. Tomori, kohëmëparëdoli nga shtypi libri juaj me shumëvlera "Udha e shkronjave shqipe". Çfarëimpakti dha ky material, pas botimit, nërrethet shkencore tëgjuhësisë, duke qenëse për këtëçështje janëshkruar dhe botuar edhe vepra tëtjera? -Monografia "Udha e shkronjave shqi

No Pic available
  • 2015-11-06

Kujtojmë Kongresin e Manastirit, një ngjarje e ndritur e kulturës sonë kombëtare

Prof. dr. Tomor Osmani Shkrimi kjo shpikje e madhe dhe madhështore e njerëzimit që i dha një shtysë zhvillimit të shoqërisë njerëzore, për të ardhur në format që kemi sot ka , ka kaluar një udhë të gjatë disashekullore. Edhe shqipja, ndonëse një gjuhë e lashtë, por me një alfab

No Pic available
  • 2015-09-09

Legalizimet në Tiranë, 760 familjet që përfitojnë

ALUIZNI publikon listën me 760 familjet që përfitojnë nga legalizimi i banesave në qarkun e Tiranës. Ata gati faturën për parcelën ndërtimore. Në bazë të ligjit nr.50, dt. 27.06.2014. Të gjithë qytetarët përfitojnë një zbritje në masën 20% të vlerës së parcelës ndërtimore,

Legalizimet në Tiranë, lista me 610 emrat që marrin lejet në Tiranë
  • 2015-04-13

Legalizimet në Tiranë, lista me 610 emrat që marrin lejet në Tiranë

Zyra e ALUIZNI-t në Tiranë, Drejtoria Tirana 1, e cila mbulon qytetin e Tiranës, njofton qytetarët e poshtëshënuar që gjejnë emrin në listë, se duhet të paraqiten pranë zyrave të ALUIZNI-t në qytetin e Tiranës, tek ish-Stacioni i Trenit, për të tërhequr faturat e parcelës ndërti