Rezultate te kerkimit per termin: +Tonin

Meta: total 1000 / total_found 11955 / time 0.005 / keyword[0] tonin / docs[0] 11955 / hits[0] 14077 /
Çmendet shoferi, përplas me mjet motorin, këput pemën, rrëzon tabelën
  • 2017-06-25

Çmendet shoferi, përplas me mjet motorin, këput pemën, rrëzon tabelën

Drejtuesi i një motori mbeti i plagosur pasditen e sotme në kryeqytet teksa u përplas nga një automjet. Gazetarja Jonida Tashi raporton se ngjarja ka ndodhur në hyrje të bashkisë së Kamzës. Një automjet tij Benz i cili mësohet se ka qenë me shpejtësi shumë të lartë, rreth 300 km në

Pezullohet drejtori i ALUIZNI-t Shkoder, mori pjesë në fushatë
  • 2017-06-23

Pezullohet drejtori i ALUIZNI-t Shkoder, mori pjesë në fushatë

Drejtori i Drejtorisë së ALUIZNI-t Shkodër, socialisti Tonin Marku pezullohet përkohësisht nga detyra pasi ka marrë pjesë në fushatë  zgjedhore gjatë orarit të punës. Pezullimi i përkohshëm është firmosur nga drejtori i ri i ALUIZNI-t në bazë të marrëveshjes së 18 Majit, Ra

No Pic available
  • 2017-06-22

Peqin, hiqen si policë dhe tentojnë ti marrin makinën një personi

Një tentativë pengmarrje është regjistruar në Peqin. Sipas policisë, në fshatin Bishqem, njësia administrative Pajovë, persona të paidentifikuar, të cilët udhëtonin me një automjet tip “Benz”, kanë ndaluar një automjet që drejtohej nga shtetasi P.S, 60 vjeç, banues në

No Pic available
  • 2017-06-20

Punë në grup, elefantët shpëtojnë të voglin e tyre që po mbytej

Një çif elefantësh kanë arritur që të shpëtojnë të voglin e tyre në mënyrë të pabesueshme duke bashkëpunuar me njëri-tjetrin. Elefanti i vogël po qëndronte afër një pishine të madhe në Grand Park Zoo në Korean e Jugut me një nga elefantët e rritur kur rrëshqiti dhe ra në uj

Mori pjesë në stërvitjen në Gjermani, kthehet ekuipazhi i helikopterit Cougar
  • 2017-06-20

Mori pjesë në stërvitjen në Gjermani, kthehet ekuipazhi i helikopterit Cougar

Në ambientet e Forcës Ajrore në Farkë, u zhvillua sot ceremonia e kthimit të ekuipazhit të helikopterit Cougar të Forcës Ajrore, i cili ishte pjesë e stërvitjes shumëkombëshe Saber Junction 17 dhe Combined Resolve VIII, që u zhvillua në Gjermani nën drejtimin e Shteteve të Bashkuara

No Pic available
  • 2017-06-19

Dhunohet kryetarja e LSI-së në Pukë: Na zunë pritë njerëzit e PS-së!

Kryetarja e LSI-së së Pukës, Saimira Laçi dhe kryetarja e LGI-së, Romina Kuçi janë dhunuar nga disa persona ditën e sotme. Kandidatja për deputete, Saimira Laçi është shprehur se është dhunuar nga persona të rëndësishëm të PS-së. Ngjarja mësohet se ka ndodhur në zonën e Fushë

No Pic available
  • 2017-06-19

Gruaja i vendos flakën shtëpisë së bashku me familjarët brenda

Një grua i ka vendosur flakën një shtëpi së bashku me banorët brenda. Ngjarja ka ndodhur në Milwaukee dhe zjarri i mori jetën 72-vjeçarit Willie Greer.  Fqinjët ishin munduar të thyenin derën por nuk kishin arritur dot që ta shpëtonin. E dyshuara është arratisur dhe familjarët