Rezultate te kerkimit per termin: +Topallit

Meta: total 1000 / total_found 3276 / time 0.001 / keyword[0] topallit / docs[0] 3276 / hits[0] 4354 /
Shpërthen deputeti i PD: Luli, nga kamarier u bë miliarder nga Berisha!
  • 2019-03-06

Shpërthen deputeti i PD: Luli, nga kamarier u bë miliarder nga Berisha!

Lefter Maliqi është një ndër personazhet e momentit pasi ka marrë shumë vëmendje pas vendimit për të pranuar mandatin e deputetit. Ai do të hyjë në Kuvend si tradhtar i PD-së dhe eksponent i opozitës së re për PS, por këto interpretime duket se nuk e shqetësojnë Maliqin. Ai ka fo

Kush mbeti jashtë rrethit të Bashës në zgjedhjet e PD-së (EMRAT)
  • 2019-01-21

Kush mbeti jashtë rrethit të Bashës në zgjedhjet e PD-së (EMRAT)

Partia më e madhe opozitare në vend ka përmbyllur në fundjavë procesin e riorganizimit me zgjedhjen e kryesisë së re dhe të drejtuesve të departamenteve. Përveç disa konfirmimeve, në radhët e PD-së ka pasur edhe të zhgënjyer, si rasti i deputetit Ervin salianji, i cili mbeti jashtë

KUSH I VRAU DJE, 100% SHOKËT E SOKOL OLLDASHIT?
  • 2019-01-20

KUSH I VRAU DJE, 100% SHOKËT E SOKOL OLLDASHIT?

Nga Kreshnik SPAHIU Unë nuk kam besuar kurrë që Sokol Olldashi është vrarë. Kam qenë kundër spekulimeve mbi një atentat dhe kam besuar versionin e aksidentit. Unë Sokolin dhe miqtë e tij i kam pasur rival politik dhe madje jam sulmuar ashpër nga grupi i tij. Kishim një miqsi familjare

No Pic available
  • 2018-12-07

Protesta e studentëve, Topalli: Kundër qeverisë dhe liderit të PD

Protesta e mijëra studentëve para Ministrisë së Arsimit është përshëndetur edhe nga ish-kryeparlamentarja Jozefina Topalli, e cila thotë se të rinjtë me kryengritjen e tyre i dhanë një dritë shprese vendit të tyre. Ata sot po protestojnë kundra tarifave, por në thelb Protesta e tyre

Ekspozitë me veprat e Kolec Topallit
  • 2018-05-26

Ekspozitë me veprat e Kolec Topallit

Ekspozita përkujtimore Kolec Topalli (19382018) vjen si një homazh kushtuar akademikut, gjuhëtarit dhe studiuesit, i cili u nda nga jeta një ditë më parë. Kjo ekspozitë me veprat e studimet e tij vjen për publikun e gjerë dhe lexuesit e Bibliotekës Kombëtare si një vëmendje e veçantë

Meta, mesazh ngushëllues për vdekjen e Kolec Topallit
  • 2018-05-25

Meta, mesazh ngushëllues për vdekjen e Kolec Topallit

Presidenti, Ilir Meta shpreh keqardhjen për ndarjen nga jeta të akademikut, albanologut e gjuhëtarit të mirënjohur shqiptar, Prof. Dr. Kolec Topalli. Meta u shpreh ngushëllimet më të sinqerta familjarëve, miqve dhe familjarëve të Akademikut Topalli, dhe në këto çaste hidhërimi, gjende

No Pic available
  • 2018-04-29

Topalli: Nuk u plotësua kuorumi, sot u rrëzua Basha dhe statuti i tij

Përmes një reagimi në rrjetin social Facebook, ish-kryeparlamentarja Jozefina Topalli ka deklaruar se Lulzim Basha është rrëzuar këtë të dielë gjatë punimeve të Kuvendit Kombëtar të Partisë Demokratike, së bashku me Statutin e Bashës, siç e cilëson ajo, për shkak të mungesës s