Rezultate te kerkimit per termin: +Topi

Meta: total 1000 / total_found 35473 / time 0.014 / keyword[0] topi / docs[0] 35473 / hits[0] 92200 /
Bamir Topi: Presidenti i dobët, ja si zgjidhet kriza politike
  • 2019-04-01

Bamir Topi: Presidenti i dobët, ja si zgjidhet kriza politike

I ftuar në Top Talk, ish-Presidenti Bamir Topi ka dhënë alternativën e tij për zgjidhjen e krizës. Fillimisht ai tha se vendi duhet të dalë nga bipartitizmi, i cili po varros të ardhmen në Shqipëri. Fillimisht duhet të dalim nga bipartitizmi, i cili po varros të ardhmen në Shqipëri.

Asani zhvlerëson perlën e Reginaldos, Partizani fiton edhe me barazim
  • 2019-03-30

Asani zhvlerëson perlën e Reginaldos, Partizani fiton edhe me barazim

Kategoria Superiore është rikthyer sot me takimin e parë të javës së 26, që ishte njëkohësisht edhe kryendeshja e javës, përballja mes Kukësit të vendit të dytë dhe Partizanit kryesues. Në stadiumin Loro Boriçi të Shkodrës, ishin tifozët e kuq ata që dominonin në numër dhe n

Nostalgjia e çative dhe hajateve të Tiranës
  • 2019-03-29

Nostalgjia e çative dhe hajateve të Tiranës

Tjegulla, qindra tjegulla, tjegulla shtëpish tiranase ngjizur në sytë e mi të fëmijërisë dhe rinisë. Tjegulla okër në të kuqe dhe kulmuar mbi ato shtëpi të përkulura nga pesha e kohës, mbi mure çerpiçi. Çati tiranase që sot gati janë zhdukur nga afresku i dikurshëm i këtij qyte

Djegia e mandateve, Bamir Topi: Veprim ekstrem! Nuk është një politikë perëndimore
  • 2019-03-28

Djegia e mandateve, Bamir Topi: Veprim ekstrem! Nuk është një politikë perëndimore

Ish-presidenti i Republikës, Bamir Topi i ftuar në studion e lajmeve në TRV Ora komentoi djegien e mandateve të opozitës dhe daljen e saj në rrugë, prej më shumë se një muaji. Topi tha se djegia e mandateve është një veprim ekstrem i opozitës, por se ishte veprim i detyruar. Duke pasu

Pushtet në tavolinë nuk ka, Luli, Balla: Zgjedhjet nuk i luan as topi!
  • 2019-03-26

Pushtet në tavolinë nuk ka, Luli, Balla: Zgjedhjet nuk i luan as topi!

Mazhoranca mbetet e vendosur për të shkuar në zgjedhjet  vendore të 30 qershorit, edhe pa opozitën. Deklarata vjen nga kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla, i cili këmbëngul se zgjedhjet lokale do të zhvillohen në datën e parashikuar sipas dekretit të Presidentit. Zgjedhje

10 argjentinas në 1, klipi për kthimin e Mesit në kombëtare
  • 2019-03-22

10 argjentinas në 1, klipi për kthimin e Mesit në kombëtare

Vetëpërjashtimit i erdhi fundi, Lionel Messi rikthehet pas 7 muajsh në kombëtaren e Argjentinës, pas Botërorit zhgënjyes në Rusi. Për të festuar rikthimin e Pleshtit, Federata Argjentinase e Futbollit ka publikuar një video që i atribuohet yllit të Barcelonës, duke e krahasuar me 10 ar

Shtypi britanik: Si e bleu Katari Kupën e Botës 2022?!
  • 2019-03-11

Shtypi britanik: Si e bleu Katari Kupën e Botës 2022?!

Caktimi i të drejtës së organizimit të Botërorit të futbollit për Rusinë dhe Katarin ishte një nga çështjet më kontroverse në historinë plot dritëhije të Joseph Blatter në drejtimin e FIFA-s. Por, nëse Rusia verën e kaluar shkëlqeu me turneun, pavarësisht mënyrës se si mori k