Rezultate te kerkimit per termin: +Toponimet

Meta: total 563 / total_found 563 / time 0.000 / keyword[0] toponimet / docs[0] 563 / hits[0] 862 /
ISHTE TREN APO ISHTE VOZ?
  • 2017-01-17

ISHTE TREN APO ISHTE VOZ?

Çfarë ndodhë me një lepur kur e kalon kufirin? Kështu, i pyesnin dikur fëmijët për të testuar inteligjencën e tyre, dhe për të bërë pak shaka me ta . Nuk është aspak shaka, do të thoni me të drejtë. Kufiri me Serbinë asnjëherë nuk ka qenë shaka. Nëpër histori, ai kufi ishte

No Pic available
  • 2016-11-23

Varrezat greke, Rama: Zgjidhje në paketë: Me toponimet, ligjin e luftës

Kryeministri Edi Rama intervistë me gazetarin grek Alexis Papahelas në televizionin grek Skai Pjese e intervistes ku pyetet për varrezat greke Gazetari:  –Mua më duket vërtetë çmenduri. E dini që ka mijëra ushtarë grekë të varrosur që prej Luftës së Dytë Botërore këtu. Ësh

Deputetët Islami dhe Bumçi fyejnë Ministrin Bushati: Rrugaç, ordiner
  • 2016-11-23

Deputetët Islami dhe Bumçi fyejnë Ministrin Bushati: Rrugaç, ordiner

Tensione dhe gjuhë e ashpër shoqëruan diskutimin e buxhetit të Ministrisë së Jashtme në mbledhjen e Komisionit të Jashtëm.Ministri Ditmir Bushati debatoi ashpër me deputetët e opozitës, Bumçi dhe Islami, të cilët akuzuan qeverinë për performancë të dobët ekonomike dhe diplomatike

No Pic available
  • 2016-11-22

Rama gazetarit grek: Hetoni, Ndjesë publike nëse vërtetoni akuzat

Kryeministri Edi Rama intervistë me gazetarin grek Alexis Papahelas në televizionin grek Skai Pjese e intervistes ku pyetet Himara Gazetari: -Më lini tju pyes për Himarën? Rama: Hetoni dhe nëse më vërtetoni të kundërtën jam gati të kërkoj një ndjesë të madhe publike. Jam angazhuar n

No Pic available
  • 2016-11-22

Rama në tv grek: Çamët nuk lejohen në shtëpitë e tyre, kanë të drejtë

Kryeministri Edi Rama intervistë me gazetarin grek Alexis Papahelas në televizionin grek Skai Kryeministri Edi Rama deklaron për gazetarin grek Alexis Papahelas se Shqipëria dhe Greqia duhet të ulen dhe të gjejnë zgjidhje për problemet e mbetura pezull. Rama thotë se interesat e shqiptarëv

Një libër me vlera të jashtëzakonshme për njohjen e krahinës së Shëngjergjit të Tiranës
  • 2016-10-01

Një libër me vlera të jashtëzakonshme për njohjen e krahinës së Shëngjergjit të Tiranës

Nga Avni ALCANI Kam patur fatin të njihem që herët me zotin Sefedin Rroshi, autorin e librit Shëngjergji i Tiranës. Tamad(h)ea e Perëndive, Shëngjergji i Shenjtorëve, por edhe të bashkëpunoj ngushtë me të. Bashkëpunimi ynë ka filluar gjatë kohës kur unë drejtoja gazetën Çermenika

ÇAMËRIA: Sundimtarët shqiptarë në Epir
  • 2016-07-08

ÇAMËRIA: Sundimtarët shqiptarë në Epir

Kulla e Bollatëve në Paramithi Prof. Pëllumb Xhufi Mesjeta: nga thema e Nikopojës në despotatin e Artës Përhapja e besimit të krishterë ishte, edhe në Epir, treguesi më domethënës i kalimit në një periudhë të re historike, në atë të Mesjetës. Zbulimet arkeologjike në Nikopoli