Rezultate te kerkimit per termin: +Torinos

Meta: total 1000 / total_found 1985 / time 0.001 / keyword[0] torinos / docs[0] 1985 / hits[0] 2738 /
 Do vjedhim vetëm shtëpitë e bosave, goditet banda e skifterëve në Itali (FOTO)
  • 2019-04-08

 Do vjedhim vetëm shtëpitë e bosave, goditet banda e skifterëve në Itali (FOTO)

Një shqiptar dhe një rumun janë arrestuar në Itali, si anëtar të një bande grabitësish që ishin kthyer në tmerrin e Giavenos dhe rrethinave. Në shënjestër të policisë italiane janë edhe anëtarët e tjerë të bandës së skifterëve. Grupi në fjalë ka kryer dhjetëra grabitje në

No Pic available
  • 2019-03-26

Antonio Gramsci: Im atë është me origjinë shqiptare

Antonio Gramsci lindi në Ales, në Sardenjë, më 22 janar 1891, i katërti nga shtatë fëmijët që patën Francesco Gramsci dhe Giuseppina Marcias-i. Të parët e Antonios nga ana e babait ishin me origjinë nga qyteti i Gramshit në Shqipëri, dhe mund të kenë mbërritur në Itali që në sh

Juventus-Atletico, momenti i së vërtetës për Ronaldon
  • 2019-03-12

Juventus-Atletico, momenti i së vërtetës për Ronaldon

Erdhi momenti i verdiktit të madh për Juventusin, pritjes 3-javori po i vjen fundi. Sontë në Allianz Stadium të Torinos do të zbresin në fushë Juventusi dhe Atletico e Madridit, për aktin e dytë të 1/8-ave të Champions League. Në Wanda Metropolitano bardhezinjtë u mposhtën 2-0 pa treg

Napoli ndalet nga Torino, Juvja shkon +13 pikë
  • 2019-02-18

Napoli ndalet nga Torino, Juvja shkon +13 pikë

Përfundoi pa fitues përballja e San Paolos mes Napolit dhe Torinos, sfidë në të cilën Elseid Hysaj luajti titullar, por jo në rolin e tij natyral. Ancelotti këtë radhë e kishte vendosur në të majtë. Gjithçka u mbyll me rrjeta të paprekura, edhe pse nuk munguan rastet në portën e Tor

Luftë civile në Torino, guerilët sulmojnë dhunshëm autobusin (VIDEO)
  • 2019-02-09

Luftë civile në Torino, guerilët sulmojnë dhunshëm autobusin (VIDEO)

Skena të një lufte civile janë regjistruar mbrëmjen e sotme në qendër të Torinos, ku protesta e qendrave sociale kundër dëbimit të azilantëve degjeneroi në dhunë. Dymbëdhjetë protestues u ndaluan nga policia për përplasjen e anarkistëve. Situata vazhdon të mbetet e tensionuar pas

No Pic available
  • 2019-02-08

Pas Mona Lisa-s, Da Vinçi na rishfaq sërish artin e tij të madh (Foto)

– Një zbulim sensacional – E pabesueshme Dora e Leonardo da Vinçit na rivjen sërrish dhe na shfaqet me një krijim të panjohur: Martiri San Sabestian Duket sikur ka zgjatur dorën sipër varrit për të na treguar dhe një vizatim të thjeshtë të tij. Martiri është atje, lidhur

No Pic available
  • 2019-02-04

Pasojat e ndarjes, 50-vjeçari djeg makinën me ish të dashurën brenda (FOTO)

Një zënkë midis një gruaje dhe ish të dashurit të saj gati sa nuk ka përfunduar me një tragjedi në Vercelli të Italisë. 41-vjeçarja Simona Roça u sulmua të hënën në mëngjes në parkingun e një qendre tregtare nga një burrë me të cilin kishte pasur një lidhje, me këtë të fun