Rezultate te kerkimit per termin: +Tornado

Meta: total 380 / total_found 380 / time 0.000 / keyword[0] tornado / docs[0] 380 / hits[0] 625 /
Rreth 20 të vdekur nga stuhitë e fuqishme në SHBA
  • 2017-01-24

Rreth 20 të vdekur nga stuhitë e fuqishme në SHBA

Stuhi të fuqishme kanë goditur pjesë të Shteteve të Bashkuara në dy ditët e fundit, duke vrarë rreth 20 njerëz dhe duke shkaktuar dëme të mëdha materiale. Erërat e forta dhe shirat të hënën goditën rajonet në brigjet e Oqeanit Atlantik, pasi një tornado rrafshoi një park me shtë

Tornado në SHBA, 11 të vdekur dhe 23 të plagosur në Georgia
  • 2017-01-23

Tornado në SHBA, 11 të vdekur dhe 23 të plagosur në Georgia

11 persona kanë humbur jetën dhe 23 të tjerë kanë mbetur të plagosur si pasojë e motit të keq në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Situatë më e rëndë paraqitet në Georgia, aty ku edhe është shenuar numri më i madh i viktimave. Auoritetet thonë se tornado kanë përfshirë shtëpit

No Pic available
  • 2016-12-31

VITI I RI/ farë do të shikoni në ekranet kryesore gjatë ditëve të festave

Këtë vit do të jetë më e vështirë të vendosim se në cilin ekran duhet të stacionohemi. Stafet e katër televizoneve kryesore shqiptare, janë përkushtuar maksimalisht për të vjedhur sa më shumë teleshikues e konkurrenca është e fortë. Vizion Plus, Klan, TVSH e Top Channel si kulmin

Itali, 2 të vdekur nga moti i keq
  • 2016-11-07

Itali, 2 të vdekur nga moti i keq

Moti i keq ka përfshirë Italinë. Reshjet e shiut, tornadot, bora në veri kanë prekur vendin. Si pasojë dy persona raportohet se kanë humbur jetën dhe disa të tjerë kanë mbetur të plagosur. Një tornado në Ladispoli shkatërroi muret e dy kateve të fundit të një pallati në rrugën &#

No Pic available
  • 2016-11-07

Tornado në Romë, viktima nga moti i keq në Itali

Moti I keq ka goditur edhe Italinë, ku në kryeqytetin Romë është regjistruar edhe një tornado. Erërat e forta dhe reshejt e shiut që nisën një ditë më aprë, kanë shkatuar edhe të paktën dy viktima deri tani. Sipas raportimeve në qytetin pranë Romës, Ladispoli si pasojë e motit u

Tornado godet Romen
  • 2016-11-07

Tornado godet Romen

var fbShare url httpvizionplusaltornado-godet-romensize smallbrbrMoti i keq ka paralizuar pjesen qendrore te Italise duke shkaktuar te pakten dy viktima ne Rome ndersa shume persona te tjere jane plagosur Kryeqyteti eshte goditur gjithashtu edhe nga nje uragan i shoqeruar me erera te forta dhe shir

Nëse i gjeni përgjigjet e këtyre 3 pyetjeve, jeni gjeni!
  • 2016-11-01

Nëse i gjeni përgjigjet e këtyre 3 pyetjeve, jeni gjeni!

Deri në 98% e veprimtarisë së trurit ndodh në mënyrë të pavetëdijshme. Disa gjëra që duket sikur nuk i dimë, në të vërtetë flenë në mendjen tonë. Tri pyetje të thjeshta dëshmojnë inteligjencën tuaj: Pyetje 1: Çfarë kanë të përbashkët një makinë gare dhe një tornado? P