Rezultate te kerkimit per termin: +Tornado

Meta: total 305 / total_found 305 / time 0.000 / keyword[0] tornado / docs[0] 305 / hits[0] 506 /
No Pic available
  • 2015-03-26

Tornado në Arkansas dhe Oklahoma, një i vdekur dhe disa të plagosur

Të paktën një njeri ka mbetur i vdekur dhe disa të tjerë të plagosur nga tre tornado të ndryshëm që kanë goditur një ditë më parë Arkansasin dhe Oklahomën në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Sipas autoriteteve të policisë më shumë se 60 godina janë dëmtuar, ndërsa operacione

AccuWeather: Parashikon përmbytje në Ballkan, gjatë sezonit pranverorë (FOTO)
  • 2015-02-19

AccuWeather: Parashikon përmbytje në Ballkan, gjatë sezonit pranverorë (FOTO)

Sipas meteorologëve pranvera e lagësht mund të shkaktoj një rrezik të lartë për përmbytje për Italinë dhe Gadishullit Ballkanik. Shqetësimi më i madh për përmbytjet shtrihet nga Italia jugore dhe qendrore deri në Ballkan, duke arritur deri në veri të Hungarisë dhe Sllovakisë dhe d

No Pic available
  • 2014-12-13

Tornadoja prek Los Angelos

Shënohet një fenomen i pazakontë në jug të Kalifornisë, ku një uragan i vogël ka prekur Los Angeles, duke demtuar disa komplekse apartamentesh. Tornadoja është filmuar nga kamera amatore, ku pamjet tregojne objekte dhe mbeturina që fluturojnë në ajër. Tornado quhet EF0 dhe i përket ka

Interneti dhe teknologjia në gazetari
  • 2014-10-12

Interneti dhe teknologjia në gazetari

Zhvillimi i shpejtë i Internetit dhe teknologjisë po ndryshon mënyrën se si njerëzit i marrin lajmet dhe se si gazetarët i i shpërndajnë ato. Tani ka më shumë mënyra se kurrë më parë për të treguar një ngjarje. Një shkollë në Los Anxhelos po u jep mësim gazetarëve të brezit t

Kinematë në qiell të hapur
  • 2014-10-12

Kinematë në qiell të hapur

Ndërkohë që gjithnjë e më shumë kinema nëpër botë po modernizohen me teknologji të re që jep një figurë dhe audio me cilësi më të lartë, kostoja për përmirësimin e këtyre formateve po e çon drejt zhdukjes një pjesë dikur shumë të rëndësishme të peisazhit amerikan. Kinem

No Pic available
  • 2014-10-01

Nisin sulmet e para britanike mbi Irak

Avionët luftarakë Tornado të Britanisë së Madhe kanë kryer sulmet e para ndaj Shtetit Islamik në Irak. Lajmin e konfirmoi, Ministri i Mbrojtjes, Majkëll Fallon. Avionët u nisën nga baza britanike në Qipro dhe kanë bombarduar armatime të rënda të Shtetit Islamik si dhe automjete të ng

No Pic available
  • 2014-09-30

Interneti dhe teknologjia në gazetari

SHBA-Zhvillimi i shpejtë i Internetit dhe teknologjisë po ndryshon mënyrën se si njerëzit i marrin lajmet dhe se si gazetarët i i shpërndajnë ato. Tani ka më shumë mënyra se kurrë më parë për të treguar një ngjarje.