Rezultate te kerkimit per termin: +Torontos

Meta: total 402 / total_found 402 / time 0.000 / keyword[0] torontos / docs[0] 402 / hits[0] 505 /
MASAKRA NË ZELANDËN E RE, RREZIQET QË NA VIJNË NGA HESHTJA DHE APATIA
  • 2019-03-18

MASAKRA NË ZELANDËN E RE, RREZIQET QË NA VIJNË NGA HESHTJA DHE APATIA

Nga Dr. Arben Ramkaj Ishte realisht e trisht dhe e frikshme, ngjarja që ndodhi në qytetin Kristçërç të Zelandës së Re, pak ditë më parë, kur 28-vjeçari nga Australia, Brendon Tarrant, një terrorist i lëvizjes së supremacistëve të bardhë, i përgatitur me një infrastrukturë të ma

No Pic available
  • 2018-09-16

Ibrahimovic arrin 500 gola në karrierë me një vepër arti (Video)

Zlatan Ibrahimovic përfundon sërish në qendër të vëmendjes. Në orët e para të mëngjesit të së dielës me orën europiane, sulmuesi suedez arriti shifrën jubilare të 500 golave në karrierë pasi shënoi golin e parë për Los Angeles Galaxy në humbjen 5-3 ndaj Torontos. Goli i 500-të

No Pic available
  • 2018-09-04

LIBRI DHE LEXONJËSI

(E shkruara qëndron, fjalët i merr era) Bajram Peçi* Nga papirusi egjyptian te pergamena e Azisë së Vogël; prej pergamenës lëkurë e deri te letra, janë disa mijë vjet histori njerëzore. Po, prej fillimit të shek. XIII, kur letra, prej Lindjes së Largët hyri në Europë, e deri te brak

No Pic available
  • 2018-07-23

Rëndohet bilanci i sulmit në Toronto, 2 viktima e 12 të plagosur (VIDEO)

Dy të vrarë dhe 12 të tjerë janë plagosur, njëri prej tyre në gjendje kritike, është bilanci i një sulmi nga një person i armatosur, i cili hapi zjarr në një rrugë me shumë lëvizje në qytetin më të madh të Kanadasë, Toronto. Një nga viktimat ishte një grua e re, ndërsa person

Kanadaja, vendi i parë i G7-së që do legalizojë marijuanën
  • 2018-06-06

Kanadaja, vendi i parë i G7-së që do legalizojë marijuanën

Bota i ka kthyer sytë nga Kanadaja, e cila po përgatitet të kthehet në vendin e parë anëtar të G7-s që legalizon marijuanën. Vendi e ka ligjëruar tashmë përdorimin e hashashit për arsye mjekësore, por hapi i radhës do të jetë legalizimi i plotë i tij. Të enjten, Kanadaja përfundo

Furgoni përplas këmbësorët, 9 të vdekur në Toronto (Foto-Video)
  • 2018-04-24

Furgoni përplas këmbësorët, 9 të vdekur në Toronto (Foto-Video)

Me dhjetëra këmbësorë janë përplasur nga një furgon që sipas dëshmitarëve ishte ngjitur mbi trotuar. Mjeti ishte larguar nga vendngjarja pas incidentit në një zonë të shumë-frekuentuar në veri të qytetit kanadez të Torontos. Një dëshmitar ka treguar se drejtuesi ka ecur për rre

Masakra në Toronto, autori akuzohet për vrasje me qëllim
  • 2018-04-24

Masakra në Toronto, autori akuzohet për vrasje me qëllim

Alek Minassian, 25-vjeçari me origjinë armene, drejtuesi i furgonit që në Toronto përplasi për vdekje 10 kalimtarë, ka dalë përpara një gjykate. I dyshuari akuzohet për vrasje me qëllim dhe për tentativë vrasjeje për 15 personat e plagosur. Ndërkohë që është identifikuar viktima