Rezultate te kerkimit per termin: +Toska +Enver

Meta: total 118 / total_found 118 / time 0.001 / keyword[0] toska / docs[0] 1751 / hits[0] 3068 / keyword[1] enver / docs[1] 19585 / hits[1] 41461 /
Fotot e rralla: Historia e panjohur e legjendës Aleksandër Kondo
  • 2017-12-15

Fotot e rralla: Historia e panjohur e legjendës Aleksandër Kondo

Dritan Xhemalaj Një projekt i ideuar nga zyra e prezencës së OSBE-së në Tiranë, në bashkëpunim me Radio-Televizionin Publik Shqiptar, do sjellin para teleshikuesve në ditët dhe muajt në vijim, një cikël të gjatë dokumentarësh televizivë, prodhimi i të cilëve ka filluar që në mua

Historia e Financave Shqiptare: Kush ishin ministrat që fjetën mbi pará, por që vdiqën të varfër
  • 2017-10-02

Historia e Financave Shqiptare: Kush ishin ministrat që fjetën mbi pará, por që vdiqën të varfër

Nga Jovan Jano Jovan Jano Historia e shtetit modern shqiptar fillon me Pavarësinë Kombëtare, shkëputjen e Shqipërisë nga Perandoria Osmane më 28 Nëntor të vitit 1912. Në qeverinë e parë të kryesuar nga Ismail Qemali, institucionet më të rëndësishme ishin ato financiare, që kishte n

No Pic available
  • 2017-08-09

Greqishtja e lashtë, gjuha e vdekur mësohet në auditoret e Histori-Filologjisë

Shkollat Verore po kthehen në një traditë në Fakultetin e Histori-Filologjisë në Universitetin e Tiranës. Në 4 klasa të ndryshme studentët thellojnë njohuritë e tyre për gjuhët e vdekura si ajo e greqishtes së lashtë, gjuha otomane si dhe për sistemet diktatoriale. Dijet në këto r

No Pic available
  • 2017-07-27

LISTA/ Dalin emrat, ja kush janë 977 fituesit e kredive të buta në Tiranë

TIRANE-Komisioni i Strehimit pranë Bashkisë së Tiranës ka caktuar më në fund emrat e familjarëve që përfitojnë kredi të butë. Bëhet fjalë për 977 banorë të Tiranës, të cilët kanë plotësuar të gjitha kushtet për tu përzgjedhur nga lista me 2257 aplikantë. Por në rel

No Pic available
  • 2017-07-26

Një mijë emrat e përfituesve të kredisë së butë nga Bashkia e Tiranës

Rreth një mijë familje të reja në Tiranë do të përfitojnë sot një kredi të butë. Këshilli Bashkiak pritet që të miratojë në mbledhjen e sotme listën e atyre që do të përfitojnë nga zbatimi i programit social të strehimit për kreditë e buta për blerjen e një shtëpie, duke m

No Pic available
  • 2017-05-30

Emrat e 194 kandidatëve të PD për Tiranën dhe 11 qarqet e tjera

OraNews ka siguruar edhe listën e plotë të kandidatëve të Partisë Demokratike të qarkut të Tiranës dhe të 11 qarqeve të tjera.    Qarku Tirane Ja 50 merat me të cilat PD kërkon të sigurojë fitoren në Tiranë  1. Lulzim Xhelal Basha 2. Orjola Hysni Pampuri 3. Rudina Aze

Raporti: Burgjet e ferrit komunist, si i hapej rrugë pedofilisë
  • 2016-08-24

Raporti: Burgjet e ferrit komunist, si i hapej rrugë pedofilisë

Që të burgosurit shqiptarë në burgjet e regjimit komunist shfrytëzoheshin kafshërisht, dhunoheshin dhe izoloheshin përtej çdo limiti ky është fakt i padiskutueshëm. Por dokumente zyrtare dalë nga zyrat më të larta të regjimit dëshmojnë së në burgjet e regjimit shkeleshin hapur