Rezultate te kerkimit per termin: +Toskans

Total: 1
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.487Z

Ministri Vasili, marrëveshje me rajonin e Toskanës

Ministri i Shndetsis, Petrit Vasili, i shoqruar edhe nga nnkryetari i Komisionit parlamentar t Shndetsis, Tritan Shehu, ka zhvilluar nj vizit dyditore n Firence t Italis. Gjat ksaj vizite sht nnshkruar edhe e para marrveshje bashkpunimi mes kreut t shndetsis, Vasili, dhe kshillta

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.334Z

Debat mbi prejardhjen e emrtimit t shqiptarve!

Termat Arban dhe Alban me t cilt u quajtn shqiptart ne antikitet dhe mesjet jan e njjta gj. Thjesht latint nuk than Arban por R-n e zvndsuan me L. Duhet ditur se banort e dikurshm te Dardanis historike quheshin Dardan dhe Arkan apo Arkad t cilat ishin fise t mirfillta pellazgjiko-ilire. Pranohet bot

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama