Rezultate te kerkimit per termin: +Toskana

Meta: total 207 / total_found 207 / time 0.000 / keyword[0] toskana / docs[0] 207 / hits[0] 227 /
ISIS: Kemi vrarë një militant italian në Siri
  • 2019-03-18

ISIS: Kemi vrarë një militant italian në Siri

ISIS shpërndau një fotografi të trupit dhe dokumenteve të një shtetasi italian, i cili u vra gjatë rrethimit të Baghuz, bastion i fundit sirian i Shtetit Islamik. Sipas faqes, amerikane për monitorimin e xhihadizmit, dokumentet (kartë krediti dhe kartela shëndetësore) i takojnë Lorenzo O

I thashë mikut tim çfarë do, Rama dhe Basha takohen në Itali (INTERVISTA)
  • 2019-03-06

I thashë mikut tim çfarë do, Rama dhe Basha takohen në Itali (INTERVISTA)

Në intervistën e tij në emisionin Porta a porta të gazetarit të njohur italian, Bruno Vespa, Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama deklaroi se në Shqipëri nuk po ndodhte asnjë revoltë popullore, se në vend ka stabilitet për biznesin e huaj dhe se numri i turistëve është gjithnjë në r

Plaçka në autobusin Hollandë-Milano, ja si e fshihnin shqiptarët (VIDEO)
  • 2019-01-22

Plaçka në autobusin Hollandë-Milano, ja si e fshihnin shqiptarët (VIDEO)

Një bandë italo-shqiptare e trafikut të drogave të rënda u godit sot nga Guardia di Financa e Firences, duke çuar në pranga 11 persona. Në kuadër të operacionit të koduar Buslijnen janë sekuestruar nga autoritetet italiane edhe 18 kg heroinë e 520 kg marijuanë që lëvizte nëpër Euro

Sa para dërgojnë në atdhe emigrantët shqiptarë në Itali!
  • 2018-07-20

Sa para dërgojnë në atdhe emigrantët shqiptarë në Itali!

Që nga viti 2005 deri në 2017-n, emigrantët që jetojnë në Itali kanë dëruar në shtëpitë e tyre rreth 1.7 miliardë euro, me një mesatare prej rreth 120-130 milionë euro në vit. Shifra është bërë e ditur nga Il Sole 24 ore në një infografikë të ndërtuar nga të dhënat e Bankë

Dhjetë parajsa të botës ku natyra jep spektakël (FOTO)
  • 2018-07-07

Dhjetë parajsa të botës ku natyra jep spektakël (FOTO)

Ujëvara, shkëmbinj, det i mrekullueshëm,këtu peizazhi është një kryevepër absolute Shumë nga këto vende janë kaq të bukura dhe interesante saqë janë shpallur Vende të Trashëgimisë Botërore të UNESKO-s: këto janë qoshet e botës ku natyra ka gëzuar me të vërtetë vizatimin e k

Dhjetë vende në Itali ku deti është i mrekullueshëm (Foto)
  • 2018-06-29

Dhjetë vende në Itali ku deti është i mrekullueshëm (Foto)

Nga veriu në jug të çizmes, ja disa bizhuteri të natyrës, midis ujërave të bruzës, shkëmbinjve madhështorë dhe plazheve të ëndrrave Të gjithë e dimë: për të gjetur një det të mrekullueshëm, nuk duhet të shkosh në anën tjetër të botës. Italia ofron vende me bukuri të mreku

Itali, 50-vjeçarja shqiptare përplaset për vdekje në Toskana
  • 2018-01-12

Itali, 50-vjeçarja shqiptare përplaset për vdekje në Toskana

Foto ilustruese Në një aksident të ndodhur sot në Toskana të Italisë ka humbur jetën tragjikisht një 50-vjeçare shqiptare. Mediat lokale raportojnë se ngjarja ndodhi në rrugën 217, pranë degës së shkollës së mesme “Fermi” rreth orës 6:45. Gruaja është me origjinë shq