Rezultate te kerkimit per termin: +Trajnert

Meta: total 12 / total_found 12 / time 0.000 / keyword[0] trajnert / docs[0] 12 / hits[0] 13 /
No Pic available
  • 2010-09-02

Për Rat, Shqipëria është e paparashikueshme dhe ambicioze

Kundrshtari Edhe pse n letr, Shqipria nuk sht aspak favorite prball Rumanis, kundrshtart po mundohen n maksimum t mos i nnvlersojn kuqezinjt e Josip Kuzhes. Mbrojtsi i Shakhtar Donetsk, Razvan Rat, u shpreh dje se Shqipria, kundrshtari i par n Euro 2012, mund t duket nj rival i kalueshm, por ai nuk

No Pic available
  • 2010-08-31

Sulmi më i mirë i Milanit, pas atij me Van Bastenin

Berluskoni Blerja e Zlatan Ibrahimovi kashum buj n t gjith ambientin milanist. Mjaft i knaqur pr kt goditje sht shfaqur edhe presidenti i kuqezinjve, Silvio Berluskoni. “N nj far mnyre ky sht sulmi m i mir q Milani ka pasur, pas atij kur luante Van Basten”, deklaroi drejtuesi m i lart i

No Pic available
  • 2010-08-27

Rijkard nuk e do Canën? Shqiptari përgënjeshtron

Gallatasarai Mesfushori e konsideron abuzim t mediave turke: sht spekulim Media turke “shpik” nj prplasje mes Lorik Cans dhe trajnerit t Gallatasarait, Frenk Rajkard, ku flitet se ky i fundit nuk e ka shqiptarin n preferencat e tij. Menjher m pas mesfushori kuqezi ka hedhur posht gjithk

No Pic available
  • 2010-08-24

Sfida e Rafa Benitezit është Të fitoj më shumë se Murinjo

N ndeshjen e par zyrtare, tekniku spanjoll ka zbritur skuadrn e portugezit Ka vn n vitrin t parin 'titulo', duke filluar kshtu pak nga pak t largoj hijen e paraardhsit, e cila i qndron mbi kok. Rafa Benitez nuk kishte se si ta fillonte m mir se kaq aventurn e tij n pankinn e Interit: ndeshja e par

No Pic available
  • 2010-08-19

Dhuna në stadiume, klubet propozojnë rritjen e gjobave

Ekzekutivit i krkohet shumfishimi i ndshkimeve financiare, elitart n mbrojtje t arbitrave N prag t sezonit t ri futbollistik, klubet elitare n vend jan angazhuar q t’i japin fund dhuns n stadiume. Problemet n fushat e lojs, t cilat shndrrohen n arena dhune prej disa vjetsh, i kan detyruar prot

No Pic available
  • 2010-06-30

Si fisnikërohet qyteti i Zija Çelës?!

Zija Çela: Letërsia shpëton nga vizioni për njerëzimin, jo realiteti! Kurrizi, shpina e njeriut, sht kufiri i vetm q na ndan nga njri-tjetri, madje gjith botn. Jo kufijt fizik, as kreshpat e maleve. Nse bota sot bashkohet pa luft, shkrimtari Zija ela uron q nj dit po pa luft

No Pic available
  • 2010-05-28

Shalke 04 në Elbasan

Shalke 04 do t jap ekperiencn e saj n futbollit shqiptar. T drguar t Akademis s Futbollit t ktij klubi, kan mbrritur n Elbasan pr nj projekt t prbashkt me skuadrn vendase dhe bashkin. Shalke 04 do t specializoj trajnert e moshave t KF Elbasanit, ndrsa q nga viti i ardhshm kjo nism do t prek edhe shk