Rezultate te kerkimit per termin: +Trajneri +Luan +Deliu

Meta: total 30 / total_found 30 / time 0.001 / keyword[0] trajneri / docs[0] 39681 / hits[0] 62449 / keyword[1] luan / docs[1] 32000 / hits[1] 42813 / keyword[2] deliu / docs[2] 940 / hits[2] 2102 /
No Pic available
  • 2016-11-27

INTERVISTA/ Supermbrojtësi Teodor Vaso rrëfen jetën e tij sportive

Intervistë në 75-vjetorin e ditëlindjes të ish-supermbrojtësit, Teodor Vaso E ka nisur karrierën sportive si boksier dhe volejbollist, më pas i hyn futbollit me shkollat e mesme nën trajnimin e Osman Caslli. Zbulohet si talent në futboll, nga Zini Gjinali, ku edhe përfundimisht Teodor Vaso

No Pic available
  • 2010-01-04

Dinamo, mbretëresha e statistikave

Dinamo ka regjistruar numrin më të madh të fitoreve: 13 në 17 javë. Më pak fitore kanë Skënderbeu, Flamurtari dhe Gramozi, nga 3. * * * Gjashtë skuadra: Teuta, Shkumbini, Kastrioti, Vllaznia, Flamurtari dhe Gramozi kanë pësuar nga 8 humbje në 17 javët e para. Shkumbini, Vllaznia, Sk

 Kategoria e parë, një radhë-një lajmSKËNDERBEU- Në Korçë duan trajner Kristaq Milen. Dy lojtarë, Alcani e Vieros nuk janë stërvitur të hënën me skuadrën.
  • 2009-01-20

 Kategoria e parë, një radhë-një lajmSKËNDERBEU- Në Korçë duan trajner Kristaq Milen. Dy lojtarë, Alcani e Vieros nuk janë stërvitur të hënën me skuadrën.

LACI- Klubi laçian e konsideron të mbyllur merkaton. Shazivari (ish-Shkumbini), Malo (ish-Teuta), Rama (ish-Bilisht Sport) dhe Nino i rikthyer nga Gjermania i ka krijuar bindjen trajnerit Edi Martini se është e plotë për t’u rikthyer në Kategorinë Superiore. Laci ka fituar dy miqësore me

  Java 15, Flash nga Kategoria e Parë
  • 2008-12-19

  Java 15, Flash nga Kategoria e Parë

SKENDERBEU – Drejtuesit korcarë janë kundër gjyqtarit Kridens Meta, i cili do të gjykojë takimin e javës së 15-të Tërbuni-Skënderbeu. “Na ka ndëshkuar disa herë”, - deklaroi drejtori ekzekutiv i Skënderbeut, Gjergji Ballco. Trajneri Renato Rrapo kërkon fitoren me pukjanët. Kapit

  Shkarkohet Andrea Culli, vjen Mustafa Hysi
  • 2008-12-16

  Shkarkohet Andrea Culli, vjen Mustafa Hysi

Presidenti i Luftëtarit, Flamur Bime, shkarkoi pas rezultateve negative trajnerin Andrea Culli, duke e zëvendësuar atë me Mustafa Hysin, një teknik që e ka drejtuar edhe më parë skuadrën gjirokastrite. 46-vjecari Hysi, një lojtar i njohur i Luftëtarit të kohës së Brahos e Kallucit, ka

No Pic available
  • 2008-10-30

  Iljaz Haxhiaj, trajneri i ri i Naftëtarit

Iljaz Haxhiaj, trajneri i ri i Naftëtarit. Nuk ka vetëm lëvizje bankinash në Kategorinë Superiore, por dhe në Kategorinë e Parë, edhe pse në këtë kompeticion ato nuk janë shumë të bujshme. Edhe te Dajti është një trajner i ri. Në vend të Sinan Bardhit, është ulur kavajasi P

No Pic available
  • 2008-03-08

Zhgënjen Partizani, Dinamo dominon

Dash Frashëri Rekordmeni i Kupës së Shqipërisë, Partizani, ruan ende shpresa për një kualifikim të mundshëm në gjysmëfinalet e kupës, kjo falë golit të realizuar me kokë nga mesfushori shkatërrues Bledar Devolli në minutën e 89-të, në humbjen 3-1 me Dinamon në “Selman Stërma