Rezultate te kerkimit per termin: +Trajnimi

Meta: total 1000 / total_found 3133 / time 0.012 / keyword[0] trajnimi / docs[0] 3133 / hits[0] 3907 /
Si trajnohen në timon agjentët e Shërbimit Sekret amerikan
  • 2019-04-08

Si trajnohen në timon agjentët e Shërbimit Sekret amerikan

Të mbrosh Presidentin e Shteteve të Bashkuara është një punë shumë komplekse. Siç njofton korrespondenti i Zërit të Amerikës, Steve Herman, çdo agjenti të Shërbimit Sekret i duhet të kalojë një trajnim të posaçëm për ngarjen e makinës, në qendrën e trajnimit në Laurel, të

Sportet më të mira për të luftuar celulitin (Foto)
  • 2019-03-30

Sportet më të mira për të luftuar celulitin (Foto)

Jo të gjitha aktivitetet fizike janë po aq të efektshme për të luftuar celulitin: le të shohim se cilat janë ato më të mirat Pranvera është sezoni i vitit kur lufta kundër mbështetësve të urryer të celulitit nuk bëhet çerekfilli, duke pasur parasysh testin e kostos fatale: tani e d

Lokalet 2019/ PD jashtë, policia nis trajnimet, Veliu: Procesi në gjithë vendin
  • 2019-03-26

Lokalet 2019/ PD jashtë, policia nis trajnimet, Veliu: Procesi në gjithë vendin

Policia e Shtetit do të nisë sot trajnimet në Akademinë e Sigurisë për tu përgatitur për mbarëvajtjen ideale të zgjedhjeve lokale që do të zhvillohen më 30 qershor. Trajnimi ka për qëllim krijimin e kushteve për mbarëvajtjen e procesit zgjedhor. Në fjalën e tij, kreu i Policisë s

Kanadaja pritet të çojë forca ushtarake shtesë në Ukrainë
  • 2019-03-18

Kanadaja pritet të çojë forca ushtarake shtesë në Ukrainë

Kanadaja ka njoftuar se të hënën do të çojë një mision trajnimi prej 200 personash në Ukrainë. Ata do të trajnojnë  ushtarët ukrainas. Ministri i Jashtëm Chrystia Freeland dhe Ministri i Mbrojtjes Harjit Sajjan pritet që të dalin sot në një konference shtypi në 13:00 të orës lok

Tre fusha të reja sportive në Kashar (Foto)
  • 2019-03-16

Tre fusha të reja sportive në Kashar (Foto)

Tre fusha të reja sportive në shkollat Katund i Ri dhe Sadik Stavialeci i shtohen Kasharit, të cilat do të shërbejnë jo vetëm për 1300 nxënësit e zonës, por edhe komunitetit aty. Bashkia e Tiranës, me mbështetjen e qeverisë zvicerane dhe austriake, mundësoi rehabilitimin e 3 fushave s

Instituti Shqiptar i Medias trajnon 20 gazetarë për Reformën në Drejtësi
  • 2019-03-14

Instituti Shqiptar i Medias trajnon 20 gazetarë për Reformën në Drejtësi

Instituti Shqiptar i Medias organizoi kursin dy-javor Academia e Medias për Reformën në Drejtësi, i cili kishte për qëllim të trajnonte gazetarët për pasqyrimin e temave të sistemit të drejtësisë në kuadrin e reformës në drejtësi. Trajnimi u organizua në datat 25 shkurt-8 mars, me

Plani ekonomik, Kina ngadalëson rritjen e shpenzimeve ushtarake
  • 2019-03-05

Plani ekonomik, Kina ngadalëson rritjen e shpenzimeve ushtarake

Për vitin 2019, Kina vlerëson një rritje më të kujdesshme të PBB-së në 6-6.5%, paksa ngadalësuar në krahasim me + 6.6% në vitin 2018. Dhe gjithashtu ngadalëson rritjen e shpenzimeve ushtarake, që shkon nga + 8.1% në 2018 në + 7.5% në vitin 2019. Megjithatë, ky është një investim