Rezultate te kerkimit per termin: +Traktatin

Meta: total 1000 / total_found 1863 / time 0.002 / keyword[0] traktatin / docs[0] 1863 / hits[0] 2616 /
Diskutohet financimi i RTK-së
  • 2015-03-03

Diskutohet financimi i RTK-së

Komisioni për Administratë Publike, Qeverisje Lokale dhe Media, i kryesuar nga Zenun Pajaziti, kryetar i Komisionit, kishte sot një takim me përfaqësueset e Unionit të Transmetuesve Evropian (EBU), Jane Vizard dhe Radka Betcheva. Në takim mori pjesë edhe kr

No Pic available
  • 2015-02-18

SHBA akuzon Rusinë se ka shkelur marrëveshjen për armëpushim me Ukrainën

SHBA kanë  akuzuar Rusinë për shkelje të marrëveshjes së Minskut në Ukrainë, teksa Këshilli i Sigurimit i OKB-së votoi unanimisht për të miratuar marrëveshjen e armëpushimit. Nënpresidenti amerikan Joe Biden tha se “sanskionet ndaj Rusisë do të rriten, nëse ajo vazhdon të s

Japonia, për Shqipërinë është më afër se Kina
  • 2015-02-10

Japonia, për Shqipërinë është më afër se Kina

Nëse do të flisnim me një gjuhë aritmetike do të thoshim se për mjetet e transportit të sotëm ç'bëri Kina, ç'bëri Japonia, distancat janë njësoj. Por, nëse do ta shihnim këtë në një prizëm diplomatik, dhe për më shumë akoma, gjeostrategjik, Japonia, për shqiptarët, kud

No Pic available
  • 2015-02-10

Me Japoninë është në fuqi ende traktati i miqësisë dhe tregtisë

Marrëdhëniet midis shtetit shqiptar dhe Japonisë Japonia ishte një prej fuqive të mëdha që nuk e luftoi çështjen shqiptare. Më 18 janar 1919, u hap zyrtarisht në Paris, Konferenca e Paqes, ku rolin kryesor e kishin fuqitë e mëdha: SHBA, Britania e Madhe, Franca, Italia dhe Japonia.

PJESA E PARE Liri Belishova flet pas 70-vjetorit E verteta per Enverin
  • 2015-01-15

PJESA E PARE Liri Belishova flet pas 70-vjetorit E verteta per Enverin

e Marte 13 Janar 20151816 pm p classwp-caption-textFoto e 8220Panorama8221 printSSSAbrASSKa qene vetem 16 vjece kur e kane pranuar anetare te Komitetit Qarkor te Rinise Komuniste te Tiranes pra edhe te Rinise Antifashiste Ndersa nje vit me pas iu besua drejtimi i te gjithe rinis

KE: Përkatësia e Greqisë në euro është e pakthyeshme
  • 2015-01-06

KE: Përkatësia e Greqisë në euro është e pakthyeshme

Zëdhënësja e Komisionit Evropian, Annika Breidthardt iu përgjigj sot pyetjes mbi mundësinë e daljes së Greqisë nga eurozona. Përmes një konference për shtyp ajo deklaroi se "përkatësia në euro është e pakthyeshme". Breidthardt rikujtoi se ky rregull bënte pjesë në Traktatin e Li

Torino-Partizani 8211 tetor 1968 ngaterresa me golin e Neptun Bajkos
  • 2015-01-05

Torino-Partizani 8211 tetor 1968 ngaterresa me golin e Neptun Bajkos

e Diele 4 Janar 20152047 pm p classwp-caption-textUvil ZajmiSSSAbrASS2 tetor i vitit 1968 ne stadiumin Komunal luhet Torino-Partizani per Kupen e Kupave ndeshja e kthimit Tashme kane kaluar shume dekada por ajo sfide e dyfishte mbahet mend dhe kujtohet per shume motive si perbal