Rezultate te kerkimit per termin: +Traktatit

Total: 3097
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:32.253Z

Çekia, po Traktatit të Lisbonës

 Presidenti i Çekisë, Vaclav Klaus, e ka nënshkruar dje Traktatin e Lisbonës duke i dhënë fund dyshimit të unionit me 27 vende, se mund t’i duhej të kapërcenin pengesa të tjera. Pas firmës së tij, e cila mbyll ratifikimin e procesit në Republikën çeke, Traktati

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:32.303Z

Përshëndetet firmosja e Traktatit të Lisbonës

Ministria e Punëve të Jashtme përshëndeti dje përfundimin e procedurave të ratifikimit të Traktatit të Lisbonës pas nënshkrimit të tij nga ana e Presidentit të Republikës Çeke, z. Vaclav Klaus. "Hyrja në fuqi e Traktatit të Lisbonës, shënon fillimin e një epoke të re dinamike p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:32.261Z

Berisha përshëndeti sot nënshkrimin e Traktatit të Lisbonës

Për të gjitha kombet që aspirojnë të anëtarësohen në BE dhe janë në marrëdhënie kontraktuale me BE-në, ndër ta kombi shqiptar, kjo përbën një ngjarje madhore dhe shumë të mirëpritur, por edhe një përgjegjësi më të madhe nga ana jonë për të qëndruar në lartësinë e de

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:32.256Z

Çekia i thotë ‘po’ Traktatit të Lisbonës

Autori i Lajmit: RedaksiaPragë - Më në fund Vaklav Klaus është ‘dorëzuar’. Gjykata kushtetuese e Çekisë mori dje vendimin se Traktati i Lisbonës, i cili ka për qëllim që të reformojë BE-në, është në përputhje me kushtetutën e Çekisë, duke eliminuar kështu pengesën e fundi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:26.036Z

Irlanda i thote “po” Traktatit të Lisbonës

Irlandezët i kanë thënë “po” Traktatit të Lisbonës. Pas këtij miratimi pritet të hapet rruga për shqyrtimin e kërkesës së Shqipërisë për në BE. DUBLIN- Irlandezët i kanë thënë “po” traktatit të Lisbonës. Sipas të dhënve nga televizioni publik irlandez RTE

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:25.519Z

Çekët bllokojnë miratimin e Traktatit të Lisbonës

Një grup senatorësh çekë i janë kundërvënë dje Traktatit të Lisbonës, duke u ankuar për këtë projekt në Gjykatën Kushtetuese të vendit. Ky ankimim mund të krijojë një vonesë të re për ratifikimin e traktatit, edhe nëse në referendumin e tyre të dytë më 2 tetor irlandezët

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.582Z

BE plasin kontradiktat per ndryshimin e Traktatit te Lisbones

Franca e Gjermania kerkojne rishikimin e nje neni te tij Nje tension dhe grindje e re ka mberthyer vendet e Bashkimit Europian ne lidhje me nje plan franko-gjerman per te rishkruar pra ndryshuar disa pjese te Traktatit te Lisbones. Komisionerja e Drejtesise Vivian Reding deklaroi se bisedimet per nd

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama