Rezultate te kerkimit per termin: +Tranportit +Rrugor

Meta: total 9 / total_found 9 / time 0.000 / keyword[0] tranportit / docs[0] 41 / hits[0] 44 / keyword[1] rrugor / docs[1] 26092 / hits[1] 43338 /
VIDEO/ Arrestohet shoferi i autobusit të Tiranës së Re, ishte i dehur
  • 2016-04-07

VIDEO/ Arrestohet shoferi i autobusit të Tiranës së Re, ishte i dehur

Policia Rrugore e kryeqytetit ka vënë në pranga një shofer autobusi i cili u kap teksa drejtonte mjetin e transportit publik në gjendje të dehur. Shoferi i arrestuar është i linjës së Tiranës së Re, ndërsa pas testit të alkoolit me pajijsen speciale, rezultoi në masën 0.7 %, sasi k

Arrestohet shoferi i autobusit të Tiranës së Re, ishte i dehur (FOTO)
  • 2016-04-06

Arrestohet shoferi i autobusit të Tiranës së Re, ishte i dehur (FOTO)

Policia Rrugore e kryeqytetit ka vënë në pranga një shofer autobusi i cili u kap teksa drejtonte mjetin e transportit publik në gjendje të dehur. Shoferi i arrestuar është i linjës së Tiranës së Re, ndërsa pas testit të alkoolit me pajijsen speciale, rezultoi në masën 0.7 %, sasi kj

Policia në aksion, kontroll shoferëve të urbanëve nëse janë të pirë
  • 2015-10-22

Policia në aksion, kontroll shoferëve të urbanëve nëse janë të pirë

Komisariati i Policise Rrugore, me urdhër të Kryetarit të Bashkisë Erion Veliaj, ka hartuar një plan veprimi të detajuar duke organizuar kontrolle të shtuara në vende dhe orare të ndryshme ne funksion te konstatimit te shkeljeve ne fushen e transpotit rrugor.Duke filluar nga kjo jave që k

No Pic available
  • 2014-02-18

Furgonët në protestë, reagime nga Ministria e Tranporteve dhe policia

Sindikata e furgonave 8+1 mbajtën një konferencë në Elbasan, kundër masave të marra për ndalimin e tyre. Në qëndrimin e kësaj sindikate u kërkua që të hiqej urdhri që ndalonte furgonat që të ktheheshin pa pasagjerë, duke shtuar se në këtë mënyrë po flaken në rrugë dhjetëra f

No Pic available
  • 2014-02-18

Furgonët në protestë, Policia: Masat ndaj 8+1 janë në përputhje me ligjin

TIRANE- Sindikata e furgonave 8+1 mbajtën një konferencë në Elbasan, kundër masave të marra për ndalimin e tyre. Në qëndrimin e kësaj sindikate u kërkua që të hiqej urdhri që ndalonte furgonat që të ktheheshin pa pasagjerë, duke shtuar se në këtë mënyrë po flaken në rrugë dhj

Autoshkollat  protestojë kundër kodit të ri rrugor
  • 2012-02-27

Autoshkollat protestojë kundër kodit të ri rrugor

Rreth 60 autoshkolla në Tiranë nuk kanë lejuar praktikantët e tyre të jepnin provimin e teorisë dhe praktikës së patentës. Në sallat ku jepet provimi i teorisë asnjë kandidatë nuk do ti nënshtrohet këtij testi.   Ky r

No Pic available
  • 2008-12-14

Të pandehurit mohojnë akuzat para gjykatës: “Nuk kemi bërë korrupsion”

14/12/2008  Mbeten në burg 9 nga 10 funksionarët e shërbimit të transportit rrugor TIRANË – Gjykata e Tiranës dha dje masën e sigurisë për dhjetë të arrestuarit e tri ditëve më parë nën akuzën e shpërdorimit të detyrës dhe marrjes së ryshfetit duke kaluar me mënyra