Rezultate te kerkimit per termin: +Transaksioni

Total: 559
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:20.324Z

Operacioni Transaksioni arrestohen 3 të dyshuar

Prishtinë, 13 Korrik, NOA Forcat e Policisë së Kosovës kanë vazhduar aksionin e tyre nën operacionin e koduar Transaksioni, i cili ka për qëllim luftimin e krimit të organizuar dhe kontrabandimit të drogës, në kuadrin e të cilit ishte arrestuar një person me 4 kg marijuanë. Si

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:46.819Z

Mbyllet transaksioni Vienna Insurance Group blen Interalbanian

/ / Ka perfunduar me sukses transaksioni per blerjen e aksioneve te kompanise Interalbanian nga ana e Shoqerise se sigurimeve Vienna Insurance Group AG Wiener Versicherung Gruppe. Kjo blerje e kthen kete grup ne aksionerin kryesor. Keshtu VIG ka zgjeruar ne menyre te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:19.325Z

Zhbllokohet markimi i naftës/ Transaksioni, si i lëshoi aksionet GFI për një hua të pashlyer prej 711 mijë euro

Mëngjesin e së enjtes, kompania GFI Albania ndaloi markimin e karburanteve, por mbrëmë vonë e ka rifilluar punën. Në bazë të një vendimi qeverie, përpara nafta të hyjë në tregun vendas, duhet të markohet për cilësinë nga një kompani, që në këtë rast koncesionari është GFI

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:41.344Z

Transaksioni i pronave te noteri, ulen tarifat

Eduard Halimi Prej dy ditësh, shitblerja e pronës, verifikimi dhe regjistrimi i saj, do të realizohen nga zyra e noterit, pa qenë nevoja që qytetarët ti drejtohen Zyrës së Regjistrimit të Pasurive të Paluajtshme. Marrin fund në këtë mënyrë radhët e gjata, burokracitë në zyrat shte

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:41.242Z

Gjermanët bëhen administratorët e rinj të shoqërisë së telefonisë “AMC”

Komisioni i Konkurrencës, në mbledhjen e tij të djeshme, miratoi autorizimin e përqendrimit të realizuar nëpërmjet përftimit të kontrollit të vetëm në shoqërinë “Hellenic Telecommunication Organization SA (OTE)” nga shoqëria “Deutsche Telecom”. Me anë të kësaj kontrate,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.649Z

Vidhte banken me transaksione

Lushnje- Nje bankiere eshte arrestuar nga Policia e Lushnjes diten e djeshme, per shkak te vjedhjes se arkes se filialit privat ku dhe ishte punesuar, nepermjet transaksioneve te paligjshme, duke shkaktuar nje dem ekonomik prej 12.5 milione leke ne nje periudhe gjashte mujore. Por investigimi i Zyre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:56.147Z

Marrëveshje transaksioni 35.8 miliardë lekë Shqipëri-Kinë

12-09-2013 / Gazeta 55 Nënshkrimi nga Guvernatorët e bankave qendrore të dy vendeveTregtia jonë me Kinën ka një arsye më shumë për t’u zhvilluar prej ditës së sotme. Guvernatorët e bankave qendrore të dy vendeve nënshk

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama