Rezultate te kerkimit per termin: +Transformimit

Total: 2075
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:42.661Z

Përfundon rruga Islam Alla, Basha: Është fillimi i transformimit të Tiranës

Basha: Ky është vetëm fillimi i transformimit të Tiranës, duke vënë në qendër interesin e qytetarëve  Tiranw- Një tjetër rrugë tw rikonstruktuar tërësisht ka inaguruar kuetari i bashkisw LulzimBasha sot teksa u ka premtuar banorëve se përveç investimit në rrugë, plani urbanistik

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.445Z

Alfred Bualoti: “Magjia e transformimit, maja e artit të aktrimit”

Izaura Ndoj Pasioni për artin dhe teatrin kanë bërë që Alfredi të jetë një aktor dhe menaxher i njohur i Teatrit Kombëtar që në vitet ‘70-‘80. Ai e nisi rrugën drejt artit që në moshë të re, pasi kishte një besim në vetvete se do të arrinte të bëhej një mjeshtër në fush

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:56.399Z

Amulli rreth transformimit të FSK-së në FAK (video)

Pavarësisht faktit se amendamentet të cilat i hapin rrugë transformimit të Forcës së Sigurisë në Forca të Armatosura të Kosovës, kanë kaluar nëpër të gjitha procedurat e nevojshme ligjore, këto amendamente vazhdojnë të mbesin në sirtarët e Kuvendit. Madje, në Qeveri thonë se j

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:54.566Z

Gjosha Integrimi ne BE projekti i transformimit per Shqiperine

Transmetuar me 27062016 - 1106 Vjene 27 qershor 2016 NOAal- Ministrja e Integrimit Europian znj Klajda Gjosha mori pjese ne konferencen  Qeverisja publike si themeli i procesit te integrimit e cila u zhvillua ne Vjene  Ministrja Gjosha gjate kesaj kon

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:45.455Z

Krerët e FSK-së flasin në Pentagon për transformimit të Forcës së Kosovës

Ministri i Ministrisë për Forcën e Sigurisë të Kosovës, Haki Demolli dhe komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK), gjenerallejtënant Rrahman Rama, u pritën në vizitë zyrtare në Pentagon të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Sipas një njoftimi të Ministrisë për Forcë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:30.498Z

Idrizi: Ne,qytetarët kemi përgjegjësinë e ndryshimit dhe transformimit

Kreu i PDIU-së Shpëtim Idrizi ka zhvilluar sot një takim me 140 kandidatët e kësaj force politike. Në fjalën e tij, Idrizi theksoi se qytetarët kanë përgjegjësinë e ndryshimit  dhe të transformimit në mënyrë që në vendin tonë të mos lulëzojë më dhuna dhe arbitrariteti. “

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:55.138Z

Gjosha: Integrimi në BE, projekti i transformimit për Shqipërinë

Ministrja e Integrimit Europian, Klajda Gjosha, ishte në Vjenë ku mori pjesë në konferencën Qeverisja publike si themeli i procesit të integrimit. Ministrja Gjosha ishte e ftuar në një nga panelet e kësaj konference ku foli mbi reformën në administratën publike dhe rëndësinë e saj pë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama