Rezultate te kerkimit per termin: +Transmetimi

Meta: total 1000 / total_found 1677 / time 0.001 / keyword[0] transmetimi / docs[0] 1677 / hits[0] 1987 /
Aktorja e njohur e telenovelave përshëndet publikun shqiptar
  • 2017-06-13

Aktorja e njohur e telenovelave përshëndet publikun shqiptar

Serialet meksikane kanë një histori të hershme edhe me ekranin shqiptar. Me gjithë vëmendjen që kanë marrë vitet e fundit prodhimet turke, nga Meksika janë ndjekur nga publiku shqiptar shumë telenovela duke mbërthyer pranë ekranit mijëra sy. Shumë prej aktorëve pjesëmarrës n

No Pic available
  • 2017-05-14

Realizohet hedhja e parë me dron

Është realizuar hedhja e parë me dron nga një skuadër lituaneze. Droni,  i prodhuar nga Aerones, është i pajisur me 28 helika dhe është në gjendje të mbajë 200 kg peshë. Në një video të publikuar, guximtari lituanez Ingus Augstkalns është hedhur nga një kullë transmetimi në

No Pic available
  • 2017-05-11

Spikerja e lajmeve njofton me lot në sy mbylljen e TV

Spikerja e lajmeve nuk përmban dot lotët kur lajmëroi se ky do të ishte transmetimi i fundit që televizioni do të jepte. Geula Even Sa’ar dhe pjesa tjetër e stafit e zbuluan vendimin vetëm pak kohë përpara se të dilnin në transmetim mbrëmjen e së martës. Channel 1 ishte kanali t

No Pic available
  • 2017-05-09

Ja se si këto dy hajdutë vjedhin një BMW 77.600 dollarë

Këto dy hajdutë nuk bëjnë as më shumë dhe as më pak se mbajtja e një çante tek dera kryesore e shtëpisë. Disa ditë pasi një Mercedes është marrë në mënyrë të ngjashme, një BMW X5, 77.600 dollarë  u zhduk ndërsa pronarët e tij po flinin gjumë. Hajdutët janë filmuar duk

No Pic available
  • 2017-05-04

Transmetimi i kasetave të partive, Totozani-Bibës: Shfuqizo vendimin detyrues

Avokati i Popullit, Igli Totozani, i është drejtuar me një tjetër rekomandim Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve lidhur me pasqyrimin e fushatës zgjedhore në media.  Totozani i kërkon kryetarit të KQZ-së Denar Biba që të konstatohet absolutisht i pavlefshëm vendimi i KQZ-së  nr

Dokumenti, pse është bllokuar linja e energjisë Shqipëri-Kosovë
  • 2017-04-23

Dokumenti, pse është bllokuar linja e energjisë Shqipëri-Kosovë

Bllokimi i linjës së transmetimit të energjisë Kosovë-Shqipëri ka krijuar kosto të shumëfishtë për dy shtetet. Humbjet vjetore të përbashkëta llogariten në 15 milionë euro, pa përfshirë këstet e borxhit që qeveritë e të dyja anëve kanë nisur të shlyejnë. Operatori i Kosovës

No Pic available
  • 2017-04-21

Pushohet gazetari ikonë OReilly. Historia e skandalit seksual që tronditi Fox News

Bill O’Reilly, drejtuesi i emisionit më të ndjekur të lajmeve në stacionet kabllore amerikane, është pushuar nga puna pas akuzave të njëpasnjëshme për ngacmime seksuale e sjellje të parregullt ndaj punonjësve femra. Rrjeti Fox News, ku OReilly punonte prej vitesh dhe ku ai ishte nj