Rezultate te kerkimit per termin: +Transparenca

Total: 6310
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:11.627Z

Shalsi: Transparenca kusht i domosdoshëm

Duke folur para mbështetësve në protestën e sotme të opozitës, deputeti socialist Eduard Shalsi u shpreh se opozita nuk heq dorë nga kërkesa e saj për transparencë të proçesit zgjedhor. “Duam të nxjerrim njëherë e mirë Shqipërine nga bataku. është koha të jemi ba

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.249Z

Dule Te behet transparenca

Kryetari i PBDNJ-se Vangjel Dule ka deklaruar gjate fjales se tij ne tryezen e partive te thirrura nga kryeministri Berisha se perpara se te flitet per ndryshim te kodit elektoral duhet te behet transparenca e zgjedhjeve te 28 qershorit. Ai theksoi se zgjidhja me e mire per vendin do

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:24.686Z

Transparenca e xhamave të zinj

Nga Fatbardh Rustemi Në hyrje të ekspozitës Onufri 2015, në një mbajtëse druri, ishte ekspozuar një xham goxha i madh, ku shkruhej Transparencë. Ngjashmëria me ekranin më solli në mend emisionin Transparencë në Agon Channel, para se ai të mbyllej, ku përballë gazetarëve të tij

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:50.058Z

Transparenca dhe llogaridhënia

Nga Robert Kodra   Ajo që dëshiroj të theksoj në këtë shkrim është rëndësia që ka publikimi online i akteve administrative, të prodhuara nga institucionet tona shtetërore, duke vlerësuar kështu rolin e madh të transparencës dhe llogaridhënies në funksionimin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:57.984Z

Muja refuzon ballafaqimin me Forumin Transparenca

Pas dy ftesave brenda një muaji për të marrë pjesë në debatin “Ballafaqim” me anëtarët e Forumit Transparenca, Kryetari i Komunës së Prizrenit, Ramadan Muja ka dhënë edhe një dëshmi për mungesën e transparenc

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.935Z

Shalsi: Berisha ka frikë nga transparenca

Deputeti i PS-së, Eduard Shalsi në një konferencë për shtyp deklaroi se kryeministri Berisha frikësohet nga transpareca e zgjedhjeve dhe nga transparenca e ekonomisë. "Berisha ka frikë nga transparenca pasi ajo do provonte atë që opozita ka kohë që e thotë, se zgjedhjet s'ishin t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:56.568Z

Meta në Gjeorgji: Transparenca parlamentare përmirëson standardet e qeverisjes

TIRANË, 14 Shtator/ATSH-Arbi Fortuzi/-. Transparenca është kryefjalë e një vendi demokratik, tha sot Kryetari Kuvendit, Ilir Meta, i pranishëm në Konferencën Ndërkombëtare mbi Transparencë Parlamentare me ftesë të institutit Amerikan Demokratik Kombëtar NDI dhe Parlamentit të Gjeorgji

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama