Rezultate te kerkimit per termin: +Transparency +International

Meta: total 1000 / total_found 1425 / time 0.001 / keyword[0] transparency / docs[0] 1482 / hits[0] 2398 / keyword[1] international / docs[1] 7747 / hits[1] 11827 /
Raporti i DASH, Spahiu: I vuri vulën qeverisë, të korruptuar!
  • 2019-03-14

Raporti i DASH, Spahiu: I vuri vulën qeverisë, të korruptuar!

Mbrëmjen e djeshme, Departamenti Amerikan i Shtetit ka publikuar raportin mbi të drejtat e njeriut në botë dhe për Shqipërinë ka renditur një sërë problematikash kryesore. Një ndër to ishte fakti se zyrtarët e lartë, politikanët dhe gjyqtarët në Shqipëri kanë shmangur ndjekjen pen

No Pic available
  • 2019-03-03

TI: Shqipëria më e korruptuara në rajon, deputeti i LSI: Tepsixhiu drejt fitoreve të reja!

Indeksi i perceptimit të Korrupsionit për vitin 2018, i raportuar nga Transparency International, e rendit Shqipërinë në vendin e 99-të përsa i përket nivelit të korrupsionit nga 175 shtete në total., Shqipëria ka humbur plot 8 vende nga viti i kaluar kur renditej e 91-ta dhe kjo për dep

Negociatat, paralajmërimi i Gjermanisë për qeverinë dhe opozitën
  • 2019-02-07

Negociatat, paralajmërimi i Gjermanisë për qeverinë dhe opozitën

Ministri gjerman i shtetit, Michael Roth, ka thënë se Shqipëria duhet të vijojë reformat, ndërsa opozita të miratojë Kodin Zgjedhor. Pas takimit me kreun e Kuvendit, Gramoz Ruçi, zyrtari i lartë gjerman se në prag të marrjes së dritës jeshile për fillimin e negociatave të anëtarësi

KORRUPSIONI DHE GJYSMA E PADUKSHME E MËKATIT TË DREJTËSISË!
  • 2019-02-01

KORRUPSIONI DHE GJYSMA E PADUKSHME E MËKATIT TË DREJTËSISË!

Transparency International në raportin e saj vjetor mbi shkallën e korrupsionit në botë, e  ka renditur Shqipërinë në vendin e 99 të, ndryshe nga një vit më parë kur ajo ishte radhitur në vendin e 91 – të. Ky raport, ka përfshirë 180 vënde të botës dhe ka përdorë një shk

Korrupsioni në Shqipëri, OSBE: Raporti i fundit është shqetësues!
  • 2019-01-31

Korrupsioni në Shqipëri, OSBE: Raporti i fundit është shqetësues!

Transparency International publikoi rezultatet e Indeksit për Perceptimin e Korrupsionit për vitin 2018, duke e renditur Shqipërinë në vend të 99-të mes 180 vendeve dhe territoreve të përfshira në këtë indeks. Ambasadori i OSBE-së në Tiranë, Bernd Borchardt, thotë se mungesa e progre

Rezultatet, TI: I gjithë Ballkani dështon në luftën ndaj korrupsionit
  • 2019-01-29

Rezultatet, TI: I gjithë Ballkani dështon në luftën ndaj korrupsionit

Raporti i organizatës, Transparency International, mbi shkallën e korrupsionit në botë, e ka radhitur Shqipërinë në vendin e 99-të, ndryshe nga një vit më parë kur ajo ishte radhitur e 91-ta. Raporti që përfshinë 180 vende të botës përdorë një shkallë prej zero pikësh deri në 1

No Pic available
  • 2018-12-28

BE NË BALLKAN, EDHE NJË VIT I HUMBUR?

Para 15 vitesh 6 vende të Ballkanit morën me “premtimin e Selanikut” edhe perspektivën për një anëtarësim pa vonesa në BE. Por viti që po mbaron solli një sërë pengesash në këtë drejtim. Samiti i Ballkanit Perëndimor, Londër korrik 2018 Viti 2018 për Shqipërinë, Koso