Rezultate te kerkimit per termin: +Transportesh

Meta: total 40 / total_found 40 / time 0.000 / keyword[0] transportesh / docs[0] 40 / hits[0] 40 /
No Pic available
  • 2017-05-23

Kujdestarët e zgjedhjeve. Kush janë ministrat e PD

Në krahun e djathtë të Edi Ramës në kabinetin qeveritar do të ulet një grua, Ledina Mandija. Por megjithëse kryeministri është një promovues i grave në drejtimin e punëve të shtetit, me Mandijën, Rama ka një historik të trazuar marrëdhëniesh për shkak të detyrës së mëparshme

Kapet furgoni me 207 kg drogë shqiptare, arrestohet shoferi
  • 2017-05-16

Kapet furgoni me 207 kg drogë shqiptare, arrestohet shoferi

Policia greke ka njoftuar të martën në mesditë për sekuestrimin e më shumë se 200 kg drogë, që vinte nga Shqipëria. Sipas komunikatës së policisë, droga u gjet në një mjet me targa shqiptare, që po lëvizte në aksin rugor Kakavijë-Kallpaki. Një patrullë e policisë e ndaloi mjeti

No Pic available
  • 2016-09-02

Profil Sokol Dervishaj, i propozuar për ministër Transportesh

Kush është Sokol Dervishaj, njeriu që do të zëvendësojë Edmond Haxhinaston në krye të Transporteve? Dervishaj, ka mbajtur deri sot postin e shefit të kabinetit të kryetarit të Kuvendit Ilir Meta ndërsa më herët ai ka qenë zv/ministër i Jashtëm për gati dy vite ku më pas u zëvend

Mediat e Berishës kalojnë në delir, bëjnë qeverinë e re: Jamarbër Malltezi ministër i Jashtëm, Kreshnik Spahiu ministër i Brendshëm. Në listë edhe Zheji e Zogaj
  • 2016-07-18

Mediat e Berishës kalojnë në delir, bëjnë qeverinë e re: Jamarbër Malltezi ministër i Jashtëm, Kreshnik Spahiu ministër i Brendshëm. Në listë edhe Zheji e Zogaj

Mediat e financuara nga djali i Sali Berishës kanë kaluar në delir pas deklaratës së djeshme të Ilir Metës për qeveri teknike. Ato tashmë kanë krijuar qeverinë e re. Emrat e qeverisë në një masë të madhe janë qesharakë. Dhëndrin e Berishës, Jamarbër Malltezi, e kanë bërë m

Eskobari i Ballkanit: Balili nxjerr blof drejtuesit e policisë
  • 2016-05-14

Eskobari i Ballkanit: Balili nxjerr blof drejtuesit e policisë

Disa ditë pasi kreu i Transportit Rrugor në Sarandë, Klement Balili, u cilësua si "Eskobari i Ballkanit", policia shkoi për kontroll në banesën e tij, por pa mundur të gjejë të dyshuarin, i cili duhej të ishte nën vëzhgim policor. Çako dhe Tahiri deklaruan dy ditë më parë, se opera

Manjani: Ska urdhër-arrest ndërkombëtar për Balilin. LSI nuk mbron asnjë që shkel ligjin
  • 2016-05-13

Manjani: Ska urdhër-arrest ndërkombëtar për Balilin. LSI nuk mbron asnjë që shkel ligjin

Ministria e Drejtësisë ka një rol të rëndësishëm në operacionet ndërkombëtare kundër krimit të organizuar, edhe në rastin e operacionit të ndërmarrë nga policia greke, ajo shqiptare dhe DEA amerikane kundër një rrjeti ndërkombëtar lëndësh narkotike, që dyshohet se drejtohet ng

No Pic available
  • 2016-05-11

Eskobari i Ballkanit, ja skafi dhe maunja e drogës nga Shqipëria

Policia greke ka dhënë detaje për superoperacionin e drogës në Greqi, në të cilin përfshihet edhe një person shqiptar, që sipas mediave të vendit fqinj, cilësohet si Eskobari i Ballkanit. Në një njoftim të gjatë për mediat, Policia greke tha se ka kryer operacione të koordinuara