Rezultate te kerkimit per termin: +Transportimi

Meta: total 1000 / total_found 1002 / time 0.000 / keyword[0] transportimi / docs[0] 1002 / hits[0] 1106 /
Skandal/Shqipëria i transporton pasaportat në Greqi sikur të ishin qese me rroba
  • 2019-02-22

Skandal/Shqipëria i transporton pasaportat në Greqi sikur të ishin qese me rroba

Policia greke e Kakavijës ka bllokuar një numër të madh të pasaportave të reja të emigrantëve shqiptarë në vendin fqinj, që ishin dërguar nga Ministria jonë e Jashtme. Pasi kishin aplikuar për pasaporta në konsullatat tona në Athinë, Selanik dhe Janinë, shqiptarët që punojnë dhe

E bllokuar në borë, shpëtohet 58-vjeçarja e sëmurë
  • 2019-01-11

E bllokuar në borë, shpëtohet 58-vjeçarja e sëmurë

Një 58-vjeçare nga fshati Zagore e Malësisë së Madhe, e bllokuar nga dëbora, është dërguar me urgjencë në spitalin e Shkodër me helikopter për shkak të komplikacioneve me shëndetin. Behije Vucaj kishte një emergjencë shëndetësore dhe në pamundësi për tu transportuar me makinë

Nga Burani te Përbindëshi i detit Kaspik, 5 projektet epike sovjetike (Foto)
  • 2018-12-27

Nga Burani te Përbindëshi i detit Kaspik, 5 projektet epike sovjetike (Foto)

Mediat kanë përpiluar një listë të mrekullive të teknologjisë në Bashkimin Sovjetik që edhe sot mund të cilësohen si projekte epike. Disa prej tyre u ruajtën si trashëgimi, të tjerë u harruan dhe disa ende veprojnë sot. Tu-144, ‘Concord-i Sovjetik’ Një nga dy avionë kom

Nord Stream 2, Tubacion i rrezikshëm!
  • 2018-12-23

Nord Stream 2, Tubacion i rrezikshëm!

Me kërcënimin e tij për sanksione kundër sipërmarrjeve gjermane, që kontribuojnë për Nord Stream 2, ambasadori amerikan në Gjermani vepron në mënyrë të gabuar, me fjalët që përdor dhe me mjetet – siç është karakteristike kjo për Shtetet e Bashkuara nën Trumpin. Por përsa

AKU dhe policia fundosin 48-vjeçarin që shiste mish e bulmet pa licencë
  • 2018-12-20

AKU dhe policia fundosin 48-vjeçarin që shiste mish e bulmet pa licencë

Tregtimi i mishit dhe bulmetit pa licencë i ka kushtua shtrenjtë pronarit të një subjekti në Tiranë, pasi ai është arrestuar nga policia pas kontrollit të AKU-së. “Gjatë kontrolleve të ushtruara u bë arrestimi në flagrancë i pronarit të një subjekti, i shtetasit A. A., 48 vje

SHOW MEDIATIK PËR NJË GAZSJELLËS TË PASIGURT
  • 2018-11-21

SHOW MEDIATIK PËR NJË GAZSJELLËS TË PASIGURT

Shumë politikanë e zotërojnë artin e madh të prezantimit publik me efekt mediatik të një projekti ndërtimi të papërfunduar. Rusia ka përvojë që në epokën sovjetike, edhe Turqia nuk qëndron shumë më pas. Së fundmi presidenti turk Recep Tayyip Erdogan hapi me pompozitet aeroportin e

Ataku në zemër, shpëtimtare është ngritja e peshave
  • 2018-11-19

Ataku në zemër, shpëtimtare është ngritja e peshave

Ngritja e peshave ju mbron nga ataku i papritur në zemër më shumë se vrapi apo çiklizmi. Ky është rezultati befasues që sugjeron një studim i ri mbi sëmundjet kardiovaskulare. Të dyja llojet e stërvitjes përmirësojnë masat kryesore të shëndetit kardiovaskular, por peshëngritja ësh