Rezultate te kerkimit per termin: +Transportit +Publik

Total: 4406
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:24.179Z

Lista e zeze e transportit publik

p styletext-align justifyTe gjithe operatoret e transportit publik ne Tirane qe nuk zbatojne rregullat e kontrates te firmosur me Bashkine e Tiranes rrezikojne te humbasin edhe licencen Kryebashkiaku Erion Veliaj ne analizen vjetore te Agjencise se Mbrojtjes se Konsumatorit theksoi se per te gjitha

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.166Z

Rama prezanton masterplanin pr transportit publik

Bashkia e Tirans ka prezantuar masterplanin pr zhvillimin e transportit publik n kryeqytet, q konsiderohet si zgjidhja kryesore e trafikut te renduar . Ky masterplan thekson optimizimin e sistemit ekzistues te transportit publik ashtu edhe shtimin e rrjetit t linjave t reja. Deri ne vit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:58.784Z

Ligjvenesit amerikane analizojne kercenimet ndaj transportit publik

Pas vrasjes se Bin Ladenit nga forcat amerikane  nje numer ligjvenesish po shprehin shqetesimin se ka gjasa per sulme hakmarrese nga perkrahesit e al-Kaides. Komisioni i Sigurise Kombetare ne Dhomen e Perfaqesuesve hapi nje diskutim mbi kercenimet terroriste qe i kanosen sistemit te transportit p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:22.022Z

Bozdo: Qeveria të subvencionojëoperatorët e transportit publik

TIRANË -“Bashkia e Tiranës i kërkon publikisht qeverisë të ndërmarrë vendimin e duhur i cili është një dhe vetëm një, subvencionim i operatorëve të transportit publik dhe jo rritja e mëtejshme e kostos për qytetarët, të cilët siç jemi të gjithë dëshmitarë po përballen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:08.964Z

Kontroll mjeteve të transportit publik

Bledar Meta BERAT- Aksidenti i ndodhur një javë më parë në afërsi të qytetit të Çorovodës ku një autobus me nxënës doli nga rruga dhe shkaktoi plagosjen e tre fëmijëve dhe lëndimin e disa të tjerëve ka bërë që Inspektoriati i Njësisë së Qarkullimit rrugor të intensifikoj kon

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:20.055Z

Sindikata e Transportit Publik paralizon Tiranën

Ndërpritet qarkullimi për katër orë. Kërcënojnë me grevë pa afat Më të vendosur se kurrë, përfaqësuesit e sindikatave të pavarura të punonjësve të transportit në kryeqytet do të hyjnë sot në grevë, e cila, sipas tyre, do të zgjasë katër orë rresht. Vendimin e tyre nuk ka mu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.824Z

Bashkia Lehtesira fiskale per operatoret e transportit publik

Bashkia e Tiranes propozon krijimin e lehtesirave fiskale per operatoret ne transportin publik. Ne kembim keta te fundit do te rrisin kapacitetin e tyre teknik dhe financiar por pa shtuar kostot per qytetaret. Nga sa ben me dije Drejtoria e Transportit Publik ne bashki nuk behet fjale vetem per heqj

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama