Rezultate te kerkimit per termin: +Transportit +Rrugor

Meta: total 1000 / total_found 3148 / time 0.003 / keyword[0] transportit / docs[0] 19213 / hits[0] 31542 / keyword[1] rrugor / docs[1] 26092 / hits[1] 43338 /
No Pic available
  • 2019-04-08

Shqipëria si Anglia Tani me targa të personalizuara, ja sa kushton 007

Shqipëria duke ndjekur shembullin e Mbretërisë së Bashkuar, për herë të parë do ti japë mundësi drejtuesve të mjeteve që të aplikojnë në një sistem rezervimi online për targat e serive të veçanta. Drejtoria e Përgjithshme e Shërbimeve të Transportit Rrugor bën të ditur se tar

Pretenca/ Ja sa vite burg kërkon Prokuroria për Klement Balilin
  • 2019-04-08

Pretenca/ Ja sa vite burg kërkon Prokuroria për Klement Balilin

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka dhënë sot pretencën për Klement Balilin, duke kërkuar që ai të dënohet me 18 vite burg si pasojë e akuzave për trafik ndërkombëtar droge. Eskobari i Ballkanit përfiton ulje të dënimit nga gjykimi i shkurtuar, ndaj vitet e burgut për të zbresin në

Denoncimi/ Drejtori i Ramës te patentat, 70 milionë në muaj nga korrupsioni
  • 2019-04-07

Denoncimi/ Drejtori i Ramës te patentat, 70 milionë në muaj nga korrupsioni

Ish-kryeministri Sali Berisha nuk i ka ndalur denoncimet në Facebook as në ditë të diel, teksa në shënjestrën e tij këtë herë është vënë, drejtori i ri i Shërbimeve të Transportit Rrugor, Blendi Gonxhe. Sipas Berishës një skemë e korrupsionit gjigand po aplikohet në Drejtorinë e

No Pic available
  • 2019-03-15

Deputeti i ri i Kuvendit rezulton i dënuar

Ylli Shehu, deputeti i ri nga listat e LSI-së, i cili u betua në Kuvend më 4 mars, ka fshehur në formularin e dekriminalizimit depozituar në KQZ, një dënim për kontrabandë, falsifikimit të dokumenteve dhe të falsifikimit të vulave, stampave ose formularëve. Vendimi për dënimin e tij m

Raporti për sigurinë e urave, Balluku: Ndërhyrje emergjente
  • 2019-03-15

Raporti për sigurinë e urave, Balluku: Ndërhyrje emergjente

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku ka organizuar sot një tryezë teknike për sigurinë e urave në vend, në të cilin është diskutuar mbi një raport për situatën e urave, të hartuar nga MIE në bashkëpunim me ARRSH dhe Institutin e Ndërtimit. Në tryezë merrnin

Doni të ndryshoni pronësinë e mjetit? DPSHTRR jep njoftimin e rëndësishëm
  • 2019-02-23

Doni të ndryshoni pronësinë e mjetit? DPSHTRR jep njoftimin e rëndësishëm

Drejtoria e Përgjithshme e Shërbimit të Transportit Rrugor njofton të gjithë drejtuesit e mjeteve, se nga data 1 mars të gjithë ata që kanë për të bërë ndërrimin e pronësisë së mjetit të tyre, kjo procedurë do të bëhet direkt në sportelet e këtij institucioni. Shërbimi do t

Targat e Provës, nga sot aplikimi bëhet online
  • 2019-02-11

Targat e Provës, nga sot aplikimi bëhet online

Subjektet nuk do të sorollaten më për të siguruar për automjetin e tyre një Targë Prove. Nga data 11 shkurt, aplikimi dhe ndjekja e procedurës do të bëhet online me qëllim shmangien e vonesave dhe abuzimit. Lajmin e ka bërë të ditur Drejtoria e Përgjithshme e Shërbimeve të Transpor