Rezultate te kerkimit per termin: +Transportit

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:23.489Z

Regjistër elektronik për ndërmarrjet e transportit

Në zbatim të vendimit të qeverisë do të krijohet regjistri elektronik kombëtar për ndërmarrjet e transportit rrugor, të cilat janë licencuar nga organet e transportit. Ky regjistër vendoset pranë Drejtorisë së Përgjithshme të Shërbimit të Transportit Rrugor. Të dhënat që përmba

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:59.589Z

Prezantohet masterplani i transportit urban

Bashkia e Tiranës prezantoi Masterplanin e Transportit Urban për një zhvillim të qëndrueshëm të qytetit të Tiranës deri në vitin 2015. Kjo vjen si rrjedhojë e votimit maksimal nga kryeqytetasit duke e vendosur prioritetin kryesor në investimet e vitit. Kryebashkiaku Rama në një tryez

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:14.126Z

Anulohet greva e transportit urban

TIRANE-Greva njëditore e transportit urban, e parashikuar për ditën e hënë, është anuluar. Të gjitha linjat e transportit, më 23 dhjetor, fillimin e javës që vjen do t'iu shërbejnë të gjithë qytetarëve duke filluar nga o

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:30.726Z

Cmimet e transportit, miratohet rritja 50%

Rriten cmimet e sherbimeve ne transportin urban. Keshilli i Ministrave vendosi dje te pranoje kerkesen e herepashershme te Shoqates Kombetare te Transportit Urban, duke rritur me 50 per qind te gjitha cmimet e sherbimeve te ketij transporti. Keshtu, pas botimit te vendimit ne Fletoren Zyrtare, bilet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:20.055Z

Sindikata e Transportit Publik paralizon Tiranën

Ndërpritet qarkullimi për katër orë. Kërcënojnë me grevë pa afat Më të vendosur se kurrë, përfaqësuesit e sindikatave të pavarura të punonjësve të transportit në kryeqytet do të hyjnë sot në grevë, e cila, sipas tyre, do të zgjasë katër orë rresht. Vendimin e tyre nuk ka mu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:23.190Z

Greva e transportit publik

Në rrugët e kryeqytetit nuk kanë qarkulluar autobusë të linjave publike, për shkak të një greve 24 orëshe që Sindikata e Transporteve kishte paralajmëruar prej kohësh, për shkak të mos marrjes së pagave, por dhe në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:12.452Z

Memorandum në fushën e transportit dhe mallrave

Në kuadër të vizitës së delegacionit të lartë të Qeverisë së Kosovës në Turqi, ministri i Transportit dhe i Postë-Telekomunikacionit, Fatmir Limaj, u takua sot në Stamboll me homologun e tij turk, Binali Yildirim. Në një komunikatë të lëshuar nga MTPT-ja, njoftohet se dy ministra

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama