Rezultate te kerkimit per termin: +Transportuesit

Meta: total 788 / total_found 788 / time 0.000 / keyword[0] transportuesit / docs[0] 788 / hits[0] 948 /
SHBA vendosin sanksione të reja ndaj Iranit
  • 2019-03-27

SHBA vendosin sanksione të reja ndaj Iranit

Shtetet e Bashkuara të martën vendosën sanksione të reja ndaj një rrjeti prej 25 individësh dhe subjektesh në Iran, Turqi dhe Emiratet e Bashkuara Arabe, të akuzuar për pastrimin e më shumë se një miliard dollarëve dhe eurove të përdorura nga Trupat e Rojes Revolucionare Iraniane dhe

Avioni i rrëzuar në Etiopi, dëshmitari tregon tmerrin që pa me sy!
  • 2019-03-12

Avioni i rrëzuar në Etiopi, dëshmitari tregon tmerrin që pa me sy!

Tamrat Abera ishte mes personave të parë që mbërriti në vendin e tragjedisë, aty ku u rrëzua avioni Boeing 737 Max, që ishte ngritur në fluturim drejt Nairobit disa kilometra larg aeroportit të kryeqytetit Addis Abeba, Etiopi. I riu etiopian, tregon se ka parë fillimisht avionin të rrotu

157 viktima nga 30 shtete, dalin pamjet nga tragjedia ajrore (VIDEO)
  • 2019-03-10

157 viktima nga 30 shtete, dalin pamjet nga tragjedia ajrore (VIDEO)

Një tragjedi ajrore ndodhi paraditen e sotme në Etiopi, ku avioni Boeing 737 MAX që ishte ngritur në fluturim drejt Nairobit u rrëzua disa kilometra larg aeroportit të kryeqytetit Addis Abeba. Avioni, një prodhim i ri, i futur në linjat ajrore së fundmi u zhduk nga radarët vetëm 8 minuta

Vrasësi i Guamit del nga strofulla, Kina i tregon forcën SHBA-ve (VIDEO)
  • 2019-01-29

Vrasësi i Guamit del nga strofulla, Kina i tregon forcën SHBA-ve (VIDEO)

Kina ka zbuluar një raketë balistike të re të ndërmjetme, për të cilën pretendon se mund të godasë territorin e SHBA-ve në Guam ose anijet e saj luftarake në det. Demonstrimi i forcës kineze vjen në një kohë që të dy vendet kanë shënuar përplasje të reja sa i përket çështjes

Aeroporti i Kukësit jepet me koncesion, investimi privat 8 mln euro
  • 2019-01-11

Aeroporti i Kukësit jepet me koncesion, investimi privat 8 mln euro

Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë ka përmbyllur fazën e vlerësimit të ofertave dhe ka shpallur fituesin për garën e dhënies me koncesion/PPP të Aeroportit të Kukësit. Bashkimi i Përkohshëm i Shoqërive Global Technical Mechanichs sh.p.k. dhe Bami sh.p.k. me vlere investimi prej

Trafik droge drejt Greqisë, në pranga 3 shqiptarë
  • 2018-12-07

Trafik droge drejt Greqisë, në pranga 3 shqiptarë

Tre shqiptarë janë arrestuar në Greqi për trafik të lëndëve narkotike. Arrestimet janë kryer pranë kufirit greko-shqiptarë ku mediat fqinje raportojnë se policia ka sekuestruar  rreth 31 kg marijuanë. Operacioni antidrogë u zhvillua në Kostuar, ndërsa janë ndaluar dy mjete që vinin

No Pic available
  • 2018-11-12

Shembet krenaria angleze, British Airways bëhet spanjoll pas Brexit

Kompania që zotëron gjigandin anglez të fluturimeve, British Airways, është duke u përgatitur për një marrëveshje të mundshme pa Brexit, duke i kërkuar ndihmë Madridit, në mënyrë që të sigurojë ruajtjen e statusit të saj si një linjë ajrore e Bashkimit Evropian, sipas raportit t

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama