Rezultate te kerkimit per termin: +Trashgimia

Meta: total 60 / total_found 60 / time 0.000 / keyword[0] trashgimia / docs[0] 60 / hits[0] 65 /
No Pic available
  • 2017-07-06

Refleksion mbi martirin e Durrësit, Shën Asti

Msc. Dhimitr Qosja* Qyteti i Durrsit si nj ndr qytetet më të rëndësishëm historik me vlera t mdha kulturore e shpirtrore t Shqipris, prqafoi krishtrimin q n gjenezn e tij, duke vulosur identitetin e krishtërimit në Shqipëri si një identitet apostolik i pakundërshtueshëm (Rom. 15, 19, Titi

No Pic available
  • 2017-07-01

DRAMA PR FUNERALIN E HELMUT KOHLIT

Duke nisur qysh nga lista e referuesve n funeral (m 1.Korrik) e deri tek vendi i funeralit apo fijet e vjetra familjare – duket se vdekja e Helmut Kohlit po hap m shum plag n vend q t nderohet trashgimia e tij. Nj ikon politike q ka ndrruar jet, nj vejush e re, fmij t distancuar, mbrojts kontr

Miti dhe trashgimia e JFK  100 vjetori i lindjes s Kennedy
  • 2017-05-29

Miti dhe trashgimia e JFK 100 vjetori i lindjes s Kennedy

SHBA kujton nj ndr presidentt, t cilin ende shum vetë e adhurojn, ndonse ai ishte vetm njmij dit n post, nga janari 1961 deri n ditn e vrasjes n nntor 1963: John F. Kennedy. Presidenti i 35-t i SHBA-s lindi para 100 vjetsh m 29.05.1917. Historiant i vlersojn arritjet e tij n politikn e brendshme dh

No Pic available
  • 2013-12-21

Berisha: Imami është fajtori, i vodhi Dhjetorin Ramës!

Ish-kryeministri Sali Berisha përmes një rrëfimi te gjate ne Fb hedh dritë mbi arsyet që shtynë kryeministrin Rama të festojë këtë vit 8 Dhjetorin që u pasua me padinë e ngritur ndaj ish-Ministrit të Mbrojtjes, Arben Imami. Nën titullin Imami është fajtori, i vodhi Dhjetorin Ramës!,

No Pic available
  • 2013-12-21

Berisha: Imami është fajtori, i vodhi “Dhjetorin” Ramës!

TIRANË-Ish-kryeministri Sali Berisha ka rërfyer sot në Facebook arsyet që sipas tij, rama festoi 8 Dhjetorin, ditën e Rinisë. Me anë të një shkrimi të titulluar, “Imami është fajtori, i vodhi “Dhjetorin” Ramës!”, Berisha theksoi se ngjarjet e dhjetorit të vitit

No Pic available
  • 2013-12-21

Berisha: Imami është fajtori, i vodhi 'Dhjetorin' Ramës!

TIRANË-Ish-kryeministri Sali Berisha ka rëfyer sot në "Facebook" arsyet që sipas tij, Rama festoi 8 Dhjetorin, ditën e Rinisë. Me anë të një shkrimi të titulluar, “Imami është fajtori, i vodhi 'Dhjetorin' Ramës!”, Berisha theksoi se ngjarjet e dhjetorit të vitit ’90 e

Berisha tregon historinë dhjetoriste të Ramës dhe e akuzon se Imamin po e ndëshkon pse i vodhi Dhjetorin!
  • 2013-12-21

Berisha tregon historinë dhjetoriste të Ramës dhe e akuzon se Imamin po e ndëshkon pse i vodhi Dhjetorin!

Ish-kryeministri Sali Berisha, në një shkrim të gjatë të publikuar në Facebook, ka marrë në mbrojtje Arben Imamin. Sipas tij, Rama po hakmerret me Imamin, pasi sipas tij, i ka vjedhur Dhjetorin. Berisha ndërkohë thotë se sjellë dëshmi nga një vajzë me emrin Elda, e cila, sipas tij,