Rezultate te kerkimit per termin: +Traums

Meta: total 5 / total_found 5 / time 0.000 / keyword[0] traums / docs[0] 5 / hits[0] 8 /
No Pic available
  • 2010-07-23

Hiqet trauma nga QSUT-ja, do të vendoset në Durrës

MSH: Vitin tjetër, qendër e dytë kombëtare për traumën Nj tjetr qendr kombtare e traums do t hap dyert vitin e ardhshm n spitalin e Durrsit. Pavijoni do t ket 10 shtretr me staf mjeksor t specializuar. Pllumb Pipero, drejtori i Politikave Shndetsore n Ministrin e Shndetsis,

No Pic available
  • 2010-05-22

Ish-të përndjekurit, memorial përkujtimor te ish-busti i Hoxhës

Ish-t prndjekurit politik kan vendosur nj memorial n kujtim t qndress ndaj diktaturs komuniste dhe viktimave t saj pikrisht n vendin ku 20 vjet m par ishte busti i Enver Hoxhs. Me rastin e Dits Kombtare pr t Prndjekurit Politik drejtuesit e Shoqats s t Prndjekurve kanthirrje pr t

No Pic available
  • 2010-04-30

Lindita Arapi: Pse nuk më thonë dot më fal!

Poetja Lindita Arapi ndryshon komunikimin me lexuesin, për herë të parë me një roman. Vajza me çelës në qafë, botimet Ideart, është hedhur qysh prej ditës së djeshme në treg. ... sepse Shqipria mua m duket n gjendje eksitimi, e vazhdueshme dhe nervoze. Madje ka dhe n

No Pic available
  • 2010-04-29

A është Britania një vend i shënuar nga problemet?

Kreu i konservatorve, David Cameron, ka prdorur termin "Britania e thyer" pr t prshkruar nj przierje t problemeve sociale, si krimi, konsumi i alkoolit tek moshat e reja dhe familjet e ndara, pr t karakterizuar at q ai e sheh si nj smundje kombtare. A sht vrtet "Britania e thyer"? Statistikat sugj

No Pic available
  • 2010-04-23

Rritja e aksidenteve, pajisjet e Ushtarakut drejt amortizimit

Shehu: 5 milionë euro vetëm për Traumën e Ushtarakut Rritja drastike e aksidenteve automobilistike n vendin ton po on drejt amortizimit t pajisjeve mjeksore t Traums n Spitalin Ushtarak Tiran. Fluksi i madh i pacientve q i drejtohen t vetmes Traum n vend, ka ngritur shqetsimin