Rezultate te kerkimit per termin: +Trazirat

Meta: total 1000 / total_found 3222 / time 0.001 / keyword[0] trazirat / docs[0] 3222 / hits[0] 3774 /
Tre atentate dhe pronar hashashi, kush është i forti i kapur me targa ruse
  • 2019-04-08

Tre atentate dhe pronar hashashi, kush është i forti i kapur me targa ruse

Një nga të arrestuarit e grupit të strukturuar kriminal, që dyshohet se trafikonte drogë drejt Gjermanisë, nuk është një emër i panjohur për policinë. Elvis Gaçaj, përveç se është një person me rrezikshmëri të lartë shoqërore, ka qenë objektiv i një atentati në lulishten 1 M

Rriten tensionet Turqi-Izrael, Erdogan  Netanjahut: Nëse ka tiran në botë, je ti!
  • 2019-03-14

Rriten tensionet Turqi-Izrael, Erdogan Netanjahut: Nëse ka tiran në botë, je ti!

Duke iu referuar kryeministrit izraelit, Benjamin Netanyahu, homologu i tij turk, Recep Tayyip Erdoan, ka deklaruar se, nëse ka një tiran në botë, ai je ti që masakron fëmijët palestinez. Erdoan foli për Netanyahun në një aktivitet në Ankara, ku tha: A nuk je ti ai që mban mijëra fëmij

Venezuela në terr, Kina ofrohet për ndihmë
  • 2019-03-13

Venezuela në terr, Kina ofrohet për ndihmë

Kina i ka ofruar ndihmë Venezuelës për të rikthyer energjinë elektike, pasi presidenti i kontestuar Nicolas Maduro ka akuzuar presidentin e Shteteve të Bashkuara, Donald Trump për ndërhyrje kibernetike që ka përfshirë shtetin e Amerikës Latine, duke e përballur me situatë tejet të rë

Turbulencat në ajër? 10 gjëra që duhet të dini për një udhëtim të sigurt
  • 2019-03-07

Turbulencat në ajër? 10 gjëra që duhet të dini për një udhëtim të sigurt

Ankth, ndonjëherë edhe terror. Por çfarë shkaktojnë këto tmerre të bezdisshme, të shkurtra dhe për dikë të pafundme? Gjithçka që duhet të dini, që të mos keni frikë nga turbulencat. E para, ndoshta më e rëndësishmja: avionët nuk bien.  Duhet të ketë qenë një eksperiencë e

Përgjaket burgu grek! Sherr me thika shqiptarë-gjeorgjianë, ka viktima
  • 2019-03-07

Përgjaket burgu grek! Sherr me thika shqiptarë-gjeorgjianë, ka viktima

Një sherr i dhunshëm është regjistruar sot në mbrëmje në burgun famëkeq grek të Koridhalos. Përplasja ka ndodhur në spitalin psikiatrik të burgut midis të dënuarve shqiptarë dhe të burgosurve rusisht-folës nga Gjeorgjia dhe Armenia. Në sherrin që zgjati rreth 5 minuta janë përdo

Brexit vjen me pasoja, ish-ministri i Merkel: BE-ja sdo shkatërrohet, por
  • 2019-03-02

Brexit vjen me pasoja, ish-ministri i Merkel: BE-ja sdo shkatërrohet, por

Nga Sigmar GABRIEL Akrepat e orës kanë filluar numërimin mbrapsht drejt 29 marsit, dhe daljes së Mbretërisë së Bashkuar nga Bashkimi Evropian. Pavarësisht nëse Brexit do të jetë i butë apo i ashpër, Britania e Madhe është e vendosur të përballojë një periudhë të vështirë ekon

Trazira në 16 shkurt? Apeli i OSBE-së për protestën e opozitës
  • 2019-02-14

Trazira në 16 shkurt? Apeli i OSBE-së për protestën e opozitës

Presenca e OSBE-së në Shqipëria ka apeluar që protesta e së shtunës të jetë paqësore. Duke theksuar se trazirat nuk janë rruga e shkurtër për të ardhur në pushtet, OSBE nënvizon se dhuna do ta kthente vendin shumë prapa. Shprehim shpresën tonë që protesta politike e së shtunës n