Rezultate te kerkimit per termin: +Tregjet +Bujqesore

Meta: total 132 / total_found 132 / time 0.000 / keyword[0] tregjet / docs[0] 11224 / hits[0] 16252 / keyword[1] bujqesore / docs[1] 2025 / hits[1] 3455 /
No Pic available
  • 2016-12-21

Muajt e Bujqësisë, zhvillohet Festivali i verës shqiptare

Ministria e Bujqësisë, Zhvillimit Rural dhe Administrimit të Ujrave, zhvilloi sot Festivalin e Verës Shqiptare, aktivitet ky në kuadër të Muajve të Bujqësisë dhe që i dedikohet promovimit të produkteve shqiptare. Në këtë aktivitet, mori pjesë Ministri i Bujqësisë,Edmond Panariti, p

Nje burse per bujqesine
  • 2016-11-30

Nje burse per bujqesine

var fbShare url httpvizionplusalnje-burse-per-bujqesinesize smallbrbrTe gjtha produktet bujqesore do te kene cmim reference Kjo do te realizohet permes nje marreveshje dhe ankandi online mes prodhuesve dhe tregtareve Drafti qe synon ngritjen e burses bujqesore eshte prezantuar nga Ministri i Bujqes

No Pic available
  • 2016-10-22

Ekspertët flasin për ekonominë e hashashit: Hera e dytë pas 97-ës që shqiptarët investojnë masivisht në biznese kriminale

Ekspertët më të njohur të ekonomisë bien dakord njëzëri se masivizimi i kultivimit të hashashit nuk do ti sjellë të mira ekonomisë, përkundrazi, do të rezultojë një investim varfërues dhe me shumë viktima. Ata bëjnë thirrje që kjo dukuri të marrë fund sa më shpejt, përndryshe

Jo ëndrrave me hashash
  • 2016-10-22

Jo ëndrrave me hashash

Ekspertët më të njohur të ekonomisë bien dakord njëzëri se masivizimi i kultivimit të hashashit nuk do ti sjellë të mira ekonomisë, përkundrazi, do të rezultojë një investim varfërues dhe me shumë viktima. Ata bëjnë thirrje që kjo dukuri të marrë fund sa më shpejt, përndry

No Pic available
  • 2016-04-21

Braçe i përgjigjet ministrit Panariti: Nuk e dua karrigen tënde

Deputeti socialist Erjon Braçe ka vazhduar polemikën e tij në distancën me ministrin e Bujqësisë, Edmond Panariti. Pasi ky i fundit tha se nuk i kupton kritikat e Braçes dhe se ndoshta deputeti dëshiron të bëhet ministër, ka ardhur edhe përgjigja e Braçes. (Deklaratën e Panaritit e lex

No Pic available
  • 2016-04-20

Braçe: Nuk e dua karrigen e ministrit, halli im janë bujqit e Lushnjes e Divjakës

Pas deklaratave të ministrit të Bujqësisë Panariti në emisionin Ekopolitikë ka reaguar edhe deputeti Braçe. Në FB Braçe thekson se nuk e do karrigen e ministrit, por halli i tij janë bujqit e zonës Lushnje-Divjakë. Kur flas për bujqësinë nuk e bëj këtë nisur nga nevoja politike apo

Jo ministër, nuk e dua karrigen tënde (një përgjigje për Edmond Panaritin)
  • 2016-04-20

Jo ministër, nuk e dua karrigen tënde (një përgjigje për Edmond Panaritin)

Nga Erjon Braçe   Vetem tani po shoh cka thene dje ne nje emision televiziv, ministri i Bujqesise ne qeverine time. Ndershmerisht jam i habitur. Kujtoja se une kur flas jam i qarte dhe, nuk me shkonte ne mendje se nje minister nuk kuptonte se cili ishte shqetesimi im, i ndihmuar gjithnje ng